Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vállalható minimálbéres állás?

Vállalható minimálbéres állás?

Figyelt kérdés
Édesanyám rendelkezik diplomával, de szakterületén (szociális munka) nem tud elhelyezkedni, mert a környéken nincs ilyen jellegű munkalehetőség. Sok helyre elküldte már az önéletrajzát (nem szakmabeli állásokra), régóta próbálkozik, de legtöbbször azzal utasítják vissza, hogy túlképzett. A kérdés az, hogy diplomával nem is vállalhat minimálbérért munkát? Tehát a munkáltatónak kötelező lenne kifizetni a diploma után járó plusz juttatást?

2012. máj. 22. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy idén jan. 1-től már csak annak kötelesek oda-adni a magasabb bért, ahol a betöltött munkakörre az kötelezően elő van írva, és ha valaki (akár többdiplomás) képesítéshez nem kötött munkakört tölt be, akkor sem illeti meg, csupán a minimálbér. Ezt én így tudom.

Beszéltem (más szakmabelivel), aki azt mondja, nem jól tudom, mert ha megvan a diploma, teljesen mindegy, milyen munkakört lát el.


Ezért, amit tanácsolok: hallgassa el a mamád, hogy van diplomája, az iskoláiból csak annyit "valljon be", amennyi a meghirdetett munkakörhöz feltétlenül szükséges.

2012. máj. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ehhez kapcsolódó kérdés: Ha kiderül, hogy elhallgatja, akkor mire lehet számítani?

Elég idióta rendszer ez szerintem, mert hiába szeretne dolgozni, a szakmájában nem tud elhelyezkedni (nincs munkalehetőség, plusz már ugye 48 éves lesz, tehát emiatt is hátrányban van), más munkát meg nem tud vállalni, mert túlképzett...

2012. máj. 22. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ebből baja származna. Nem kell arról beszélni, hogy milyen végzettsége van, mindaddig, míg az adott helyen esetleg azt nem hallja, hogy az ő eredeti végzettségének megfelelő szakembert is keresnek. Majd akkor szedje elő a diplomáját, és pályázza meg a végzettségének megfelelő munkát. Amíg ilyen helyzet nem adódik, addig ne beszéljen a diplomájáról. Nem ő a csaló, a rendszer a rossz. Ő csak élni, és dolgozni akar!
2012. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 22. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!