Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek állást?

Hogyan keressek állást?

Figyelt kérdés

Sajnos kapcsolati tőkém nem nagyon van. Internetem szoktam böngészni, de tudom, hogy az állások 80%-a ismerősökön keresztül elérhető.

6 hónapja vagyok itthon, kilátás sincs semmire ebben a régióban.

Ami van, ahhoz meg több műszakos munkarend vállalás szükséges. Ezt nem tudom bevállalni a gyerekeim miatt.



2012. máj. 3. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mindenki más, telefon, e-mail, internet. A kapcsolati tőke hasznos, de nem elengedhetetlen. És az hülyeség, hogy az állások 80%-a ismerősökön keresztül érhető el – a cégeknek egyszerűen nem éri meg, hogy ne tudás, hanem brahiból vegyenek fel embereket. (Nem azt mondom, hogy nincs ilyen, csak azt, hogy ez messze van a 80%-tól.)
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A 80% szerintem is hülyeség, nincs semmi alapja. Szerintem a legtöbb amit az ember tehet, hogy statisztikailag megpróbálja az esélyeit maximalizálni. Azaz minden nap átfésülni az összes netes portált új hirdetések után, és azonnal!! elküldeni a jelentkezést mindenre, ami szimpi, meg esélyes. Meg újságokban, meg mindenhol keresni, esetleg személyesen egy-két cégnél, munkaközvetítőnél stb. Erre minden nap érdemes rászánni 1-2 órát, beiktatni a napi rutinba, lehet hogy hónapok alatt elküldesz pár 100 önéletrajzot, és nem lesz semmi, de hosszú távon valaminek össze kell jönnie. Minél többet próbálkozol, annál nagyobb az esély. Sok ismerősömnél látom, hogy a kitartó próbálkozás, előbb utóbb tényleg meghozza, azt amire vágynak. (és nem csak munka terén) Csak edzeni kell magunkat a kudarcokhoz, mert az lesz közben bőven.
2012. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ismeretségem, elég jó, azt mondták az interjú után fel is vesznek, de aztán rá pár napra jött egy másik jelentkező (nagyobb hátszéllel), így levélben kaptam a kiértesítést, hogy nem én vagyok a választott! Ez van! :(
2012. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gordon Freeman ***** válasza:
67%

sajnos a kapcsolati tőke nem 80, hanem inkább 85%-ban szükséges manapság a KSH(!!) szerint.


Mondjuk ez sajnos nem vigasztaló tényező továbbra sem...:/

2012. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolati tőke nem egyenlő a protekcióval.
2012. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gordon Freeman ***** válasza:
tévedés!
2012. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én is így voltam ezzel, több, mint fél évig voltam iskola után itthon. Mindent próbáltam, ismerősöket, Internet, újság... Végül házaltam. Nem hirdetés alapján választottam. Személyesen kerestem föl cégeket, üzleteket, nem-e akadna valami... és akadt. Becsülték az elszántságomat, és fel is vettek.
2012. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!