Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire megbízható az MRI...

Mennyire megbízható az MRI vizsgálat?

Figyelt kérdés

A kismedencei MRI vizsgálattal észre lehet venni a daganatot,endometriózist,osszenovéseket?

Mi az ami nem megállapítható vele?



2012. jún. 20. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
képalkotó vizsgálat, tehát elég direkt, mindhármat ki lehet vele mutatni. a kiterjedtséget lehet vele kimutatni pl
2012. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
KB annyira megbízható, mintha felnyitnának, és beléd néznének. És még ki is lehet nagyítani.
2012. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez leginkább az orvostól függ, aki az MRI képeit kiértékeli.
2012. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem nagyon jó képalkotó módszer, csak épp aki kezeli tudja jól használni.


Nekem hasonló gondjaim vannak, mint neked és elintéztem hogy csináljanak egy MRI-t. Abban reménykedtem, hogy majd minden látszik.


Lényegében semmit sem látott, csak egy nagy "sima" cisztát. Semmi összenövés, vagy endo sziget stb.


Aztán műtétkor találtak a hugyhólyagomon meg méhem falán kis szigetet. Összenövés volt a méhem és végbelem közötti szakaszon is.

Ez a nő mind nem látta a képeken.


De őszintén megmondva szerintem biztos lehetett volna valamit látni, csak ő nem tudta mit keressen.


Egyébként detto gonddal mentem oda, mint te: mióma, endo, összenövések...

2012. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Koszonom a válaszokat.


Kedves utolsó!

Remélem már jobban vagy.A mutét során mit csináltak az osszenovésekkel?Milyen tuneteid voltak elotte?Az MRI vizsgálatot kitol kell kérni?


A panaszaim három éve tartanak:állandó fájdalom a huvelybemenetnél és a húgycsonél,állandó alhasi,derék és hátfájás,állandó huvelygyulladás,vérzészavarok.

Már sok vizsgálatot elvégeztek,renegeteg kezelést kaptam,alternatív gyómódokat is próbáltam,de hiába.

1,5 éve távolítottak el egy nagy cisztát(huvelyi ultrahanggal vették észre) laparoszkópiával a petefészkemrol,de nem mondták,hogy mást is találtak.

2012. jún. 21. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát elég hosszú a történetem, de csak nagy vonalakban leírom.


Hát velem úgy volt, hogy fura tüneteim voltak, de nem az a tipikus erős alhasi fájdalom, hanem össze-vissza és nagyon erősen menstruáltam stb.

Sok más tünetem is volt, de ezekről már csak utólag tudom ezek miatt volt:

- éjszakai izzadás

- vizelési inger

- "elsavasodás", sok kaja/kv kikészítette a gyomrom

- nekem is volt olyan hüvely égés szerű érzésem

- alvadásos vérzés és nagyon erős

- köztes vérzés


Elmentem dokihoz, mert éreztem hogy valami nem stimmel -előtte ezt a témát igen hanyagoltam sajnos.


A lényeg, hogy 2 db műtétem volt.

Az elsőben kivették az egyik petefészkem /mert az lényegében már egy nagy teratomává alakul /7cm/. Kivettek egy nagy miómát /10cm/, meg pár endometrikus csomót.

Nagyon rosszul dokumentált műtét volt, bizonyos dolgokról fogalmam sincs mit csináltak pl az összenövésekkel. A doki nem szivesen részletezte "rám való tekintetből", de ezzel nem sokat segített nekem.


A lényeg, hogy maradt még egy mióma...és nem jelezte hogy ezzel valamit is kezdenem kéne.


Most februárban volt még egy műtétem. Az első után én eldöntöttem, hogy nem hagyom, hogy valamilyen doki felkészületlenül operálgasson /úgy értve, hogy meglepődik azon mit talál bennem és 1 órásnak saccolja a 3 órás mútét stb.


Elintézem az MRI-t pl. Én ismerős dokin keresztül intéztem "mutyizásos" módszerrel :-). Elméletben szerintem a nőgyógyász beutalhat, ha úgy itéli.

Olvastam fórumokon, hoyg volt aki kapott beutalót.


De őszintén én meg sem kérdeztem a körzeti nődokit, mert elég rájuk nézni és egy hangya életét nem bíznám rájuk.


Nagyon nézz körül, hogy kihez mész, mert elképesztő idóták vannak. Csak olyan dokihoz menj, aki tudja mit kezdjen az endometriózissal.


Másodjára már nagyon körültekintő voltam. Fizettem is sokat, de nem érdekel, amíg megtehetem addig a legjobb helyre megyek. Nem hagyom hogy henteskedjenek rajtam.


Fülöp dokihoz mentem a Róbert Károly magán kórházba.

Szakértője a témának és TUDJA mit csinál. Ő szétbontja az összenővéseket és leszedi a szigeteket. Nem vaktában tippelget, hogy mit kezdjen veled.

Biztos vannak mások is akik jók. Van még Bokor doki a 2.számú női klinián.


Ne bízd magad akárkire. Én azt vettem észre, hogy a dokik nagy részének fogalma sincs mit kezdjen velünk. Ezer éve leírtak valami protokolt és ahhoz tartják magukat...maguk sem tudják miért.


Feltételezem, hogy ha továbbra is fájdalmaid vannak, akkor van benne újabb sziget.

Valami fogamzásgátlót kaptál? Vagy csak megműtöttek és kész?

Hol műtöttek?


Kitartást neked! Biztos lehet rajtad segíteni, csak a mefelelő embert kell megtalálnod.

2012. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Kicsit hosszúra sikeredett az előző mondókám, de ha bármi kérdésed van nyugodtan írj! Akár privátban is.

Szivesen segítek sorstársakank :-)!

Kitartást neked!

2012. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős voltál a műtétkor?
2014. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, aki azt a regényt írte fent...


Első műtétem 2010-ben volt, akkor hmmm gyors fejszámolás 34 éves voltam.

Aztán 2012-ben 36 :-D.

2014. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem leírni, hogy ugye 2 év telt el a 2. műtétem óta és tök jól vagyok. Lekopogom.


Nagyon szigorú diétát tartok és nekem az hoztam meg a legnagyobb változást. paleozom.


Ha valaki nagyon unja magát, akkor itt elolvashatja a történetem...hello.paleo.com

2014. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!