Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor fognak már az emberek...

Mikor fognak már az emberek leszokni a hálapénz osztogatásáról? Egyébként is, nem illegális ez? Végül is munkájáért kapja, de nem adózik utána.

Figyelt kérdés
Egyébiránt, a másik ami érthetetlen számomra, hogy többnyire az orvos kapja a pénzt, holott tapasztalatból tudom, hogy ő az, aki a legkevesebbet foglalkozik a beteggel és a munka 90%-át a nővérek végzik. Az orvos néha-néha néz rá a betegre, így gyakorlatilag napi pár perces munkáért kap több tízezer Ft adómentes, nettó jövedelmet.
2012. jún. 24. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
De illegális. Jó lenne, ha senki se adna, csak ez szinte lehetetlen, mert amíg van olyan, aki ad, addig a dokik a többi embertől is elvárják. Ők meg nem hálából, hanem félelemből úgyis odaadják, mert ha baj lenne, arra gondolna, azért nem kezelték rendesen, mert nem adott pénzt. Már olyanról is hallottam, aki az anyakönyvvezető zsebébe dugott borítékot. Oda vajon miért? Emberek, nehogy már bevezessük ezt is!
2012. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha az én gyermekemet operálná meg az orvos perfarált vakbéllel amivel az életét menti meg, adnék neki pénzt. Nővér vagyok, nem minden orvos fogad el nálunk hálapénzt! Sőt! Ha valaki kap berakják a közösbe és hónap végén mindenki kap, mégha csak 100 forintot is, de mindenki kap, és egy orvos sem nyúlja le a pénzt!
2012. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért godnolom, amit a második írt, az a ritkább eset...

Én ezt a hálapénz elnevezést nem is tartom megfelelőnek, inkább "félelempénz"-nek kéne hívni, mert ha nem fizetsz, akkor le sem sz*rnak, meg bunkók veled. Nekem pl nagypapámnak addig tologatták az egyébként sürgős műtétét, míg végül szüleim fizettek az orvosnak. Érdekes mód azonnal lett szabad hely.

2012. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igy van! Azért mert 1 esetleg 2 kórházban ezt tapasztaltátok miért gondoljátok hogy máshol is igy van! Azt azért ne felejtsétek hogy k*rvára nem fizetik meg se minket se a dokikat! Ezért megy mindneki külföldre! Akik itt maradnak azok kisgyerekesek és picivel nehéz mozdulni, a másik akik maradnak reménykednek hogy lesz jobb is! Férjem is és a kollégái is 24 órákat dolgoznak, uj munka erő felvételére nincs pénz! 3 an vannak orvosonk azon az osztályon! A mi fizetésünk sem haladja túl a 80 at...és még csökkentenek!


2.voltam

2012. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és még mielőtt valaki ismételten lepontoz, semmi bunkóság, semmi trágárság és szidás nem volt a kiírásomban! Csak leírtam azt amit én mindennap látok!

és ha havonta 1 szer kapnak hálapénzt akkor se sokat mondok! Viszont sokkal örülünk ha esetleg elhangzik egyes betegek száján a "köszönöm" szó!

és nem támadnak meg a munkahelyünkön,

megint 2 es voltam

2012. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg a hármas vagyok, persze nem kellene általánosítani, de én sajnos eddig csak ilyet tapasztaltam. És igen, nem fizetik meg eléggé az orvosokat, a nővéreket, de sajnos senki mást sem! Szóval hogy fizessek hálapénzt ha mondjuk havi 70-et keresek?

Ilyen fizetések és közhangulat mellett, ami most van, mondjuk nem csodálkozom, hogy az emberek ingerültek, nem figyelnek oda a másikra, ez nem is igen fog változni, főleg, hogy szeretett kormányunk most megint jön az egészségügyet tovább romboló intézkedéseivel.

Meneküljön innen, ki merre lát, én azt mondom!

2012. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet nálatok havonta egyszer adnak pénzt. Én nem ezt tapasztalom. Nálunk alaphangon mondjuk 60ezer Ft egy szülés levezetése. Anyósom 5000Ft-ot ad egy öt perces anyajegy levételért stb. És ez nem egyedi eset, sokan ezt csinálják.

Hogy nincsenek megfizetve az orvosok és a nővérek, az egy dolog. Szomorú tény, de ezt ettől függetlenül nem nekem kellene kipótolnom, aki szintén ugyanennyiből vagy még kevesebből élek és mondjuk ha a gyerekemnek vakbél műtéte lenne, kénytelen lennék összekuporgatni a "hálapénzt", hogy úgy bánjanak vele, hogy ne szenvedje meg szegényke. Holott az egészségügyi ellátás jár! Főleg ha súlyos pénzeket vonnak le ilyen jogcímen.

Sajnos az emberek többsége valóban nem hálából adja, hanem mert elvárják tőle, és gyakorlatilag rá se bagóznak addig, amíg nem ad, vagy mert fél, hogy megsínyli majd, hogy nem tudta felhajtani a tarifát.

Tényleg tapasztalom, hogy mennyire nincsenek megfizetve az egészségügyi dolgozók, mert anyu 25 éve nővér. Azt is megértem, ha elmennek külföldre, ahol mind erkölcsileg, mind anyagilag meg vannak becsülve. De azt hiszem, aki ezt a pályát választja, az manapság nem úgy kezd neki, hogy ebből lesz milliomos. Úgy érzem, ez egy hivatás, és az embereken való segítés lenne a cél. Akkor is, ha épp nincs pénze, és eladósodni sem szeretne emiatt. (Manapság ki van megfizetve?)

Én szociális munkás leszek, szintén nevetséges fizetéssel. Tudtam ezt akkor is, amikor elkezdtem az iskolát. Nem a pénz miatt választottam. Nem fogok "zsebpénz" kapni, el sem fogadnám a nálam is nyomorultabbaktól.

Ha pedig valaki valóban a háláját szeretné kifejezni, akkor a köszönöm mellé esetleg csatolhat egy üveg bort vagy egy doboz bonbont (van, aki ennek is örül, de olyan orvosról is hallottam már, aki azonnal sértődötten passzolta le a nővéreknek). De én képtelen vagyok hálát érezni az iránt, aki a munkáját akkor végzi teljes odaadással, ha én ezért kőkeményen tejelek. Ha önzetlenül segít, mert hajtja a segíteni akarás, akkor persze más a téma.

2012. jún. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!