Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beesett mellkasra (cipészmell,...

Beesett mellkasra (cipészmell, pectus excavatum) valami megoldás?

Figyelt kérdés

Hello, 15 éves vagyok, kb 11 éves korom óta van beesett mellkasom, és nem tudom, hogyan lehetne újra normális a kinézetem. Sokan az úszást javasolták, három évig rendszeresen csináltam, de nem hozott eredményt.

Hallottam egy másik, viszonylag új megoldásról, a Nuss-műtétről is, de amikor mondtam a szüleimnek (akik egyébként orvosok) csak annyit válaszoltak, hogy a műtét egy durva beavatkozás stb...


2009. júl. 7. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos csak a mütét aegit, a lányomnak is ugyanez a baja volt, öt is mütötték. Utánna kb 3 - 4 hónapig tartott, mire semmilyen korlátozást nem kellett többé betartania, gyógytornára járt meg egy évig. Az eredmény nagyon jó lett, a csontdeformáció teljesen megszünt, és a mütét helye is csak egy alig látható vékonyka heg közvetlenül a melle alatt az áthajlási vonalban.

Csak javasolni tudom neked is, utánna egész máshogy fogod magad érezni - mozogni isjobban tudsz, mert több helye van a tüdödnek.

2009. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2009. júl. 8. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Jaja... csak ez a megoldás van, de ne félj. :-)

Valóban durva beavatkozás, hiszen elég kemény fájdalomcsillapítás van a műtét után. Viszont ha téged zavar, akkor csináltasd meg... később ha a szerveid nőnek az is baj lesz majd... És ha megcsináltatod: akaraterő az legyen benned sok, különben nagyon fog fájni. És mozogni mozogni mozogni a műtét után, csak ennyit tudok tanácsolni.

3 hónapja műtöttek 17/L

2009. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Sziasztok,


Itt minden információ megtalálható az "új" eljárásról (valójában már ezt is elég régóta csinálják):


[link]

[link]

Részletes naplók, "előtte-utána" képek, rengeteg kérdés és rá a válaszok.


Itt pedig a műtét technikai részleteiről egy 10 perces előadás egy berlini professzortól, aki 3600 Ravitch-ot ( a régi eljárás) és 880+ Nuss-féle műtétet (az "új") csinált már:

[link]


A youtube-on szintén van pár hasznos videó a témában.


Én már 2 hónapja éjjel-nappal a témakört kutatom, ugyanis idén meg szeretném csináltatni én is a mellkasomat.


Egyébként nekem nem olyan durva sem esztétikailag, sem orvosilag, de ettől függetlenül azért látszik rendesen, és ez zavar. Csak a Nuss-félét fogom bevállalni - ha beleolvastok a pectusinfo.com-on a fórumba, akkor rájöttök, hogy miért.


Már csak egy kérdésem maradt, de az annál fontosabb. De ezt majd a következő bejegyzésben, mert már így is hosszúra nyúlt ez a levelem. : )


Üdvözlettel,

Brian

2009. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Sziasztok,


Íme az előző bejegyzés folytatása:


Szóval a nagy kérdésem, hogy ki lesz az az orvos, aki operálni fog. Erről nyitottam egy új témakört:


"Pectus excavatum (tölcsérmellkas, cipészmell) korrekciós műtétje Magyarországon"


Kérem, olvassátok el az ottani bejegyzéseket is!


Üdvözlettel,

Brian

2009. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Elnézést, végülis a kérdéskör címe ez lett:


"A pectus excavatum (tölcsérmellkas, cipészmell) minimálisan invazív korrekciós műtétjében (Nuss-féle eljárás, MIRPE) nagy tapasztalattal rendelkező sebész Magyarországon?"


Brian

2009. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Helló!

A nevem Albert, 16 éves, és amióta csak az eszemet tudom tölcsérmellkasom, beesett mellkasom van. Tizenegykét évesen műtöttek a Nuss-féle eljárással, de sajnos az állapotom nem hogy jobb, de szerintem rosszabb lett. A mellkasom eléggé be van horpadva, bár eddig nem zavart, de az orvosok azt mondják, ha nem műtetem meg magam újra akkor nem lesz jó vége. Az emlékeim szerint (bár akkor még gyerek voltam) fájdalmas egy 2 év volt. Az első hetekben az ágyamból se tudtam kikelni egymagam, úgy kellett kihúzni belőle. És ha nevettni kezdtem, mindig sírás lett a vége. :( Most újra műtéten gondolkozom, de nekem sok az a 2 év, mivel extrém sportot űzök, s nem hinném hogy egy vasarabbal a melkasomban kellemes lenne. Nem tudom hogy ezzel adtam-e neked vmennyi infót vagy sem... de én is ott tartok ahol te:)

2010. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Köböl János válasza:
es ez mutet utan kb meddig fog fajni mert 3napja mutotek es csak kicsit mult a fajdalom??????
2011. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szabozs23 válasza:
szia, van megoldás, és mivel csak 15 vagy (ez előny) van eszköz+gyógytorna kombináció, amit az OEP még támogat is, kb. 33.000 forintot kell érte fizetni. www.gysgy.hu - telefonon érdeklődj, helyben van orvos is aki felírja
2011. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sziasztok! lassan 2 éve testet építek és nekem a 4 hónap a műtét után hatalmas kiesés lenne... Olyankor tudok edzeni? Képes leszek nagy súlyokat emelni? Ha valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban, legyenszíves rámírni! :) KÖszi szépen srácok, lányok!
2017. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!