Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomor/vastagbél tükrözés?

Gyomor/vastagbél tükrözés?

Figyelt kérdés
Kedves válaszolók! Kérlek ne tántorodjatok el a hosszú szöveg láttán!Kérdésem főként azokhoz szól akik vettek már részt gyomor ill. végbél tükrözésben. 37 éves, vegetáriánus nő vagyok, gyermekkorom óta kritikusan alacsony vassal. Még fiatalabb koromban rendszeresen vasinyekcíókat kaptam, minden nap. Édesanyám is vashiányos volt, valószínűleg ez örökölt. Két évvel ezelőtt 1,1 volt a vasam, ez viszont nem volt rajtam észrevehető hisz hiába voltam ingerlékenyebb, és fáradékonyabb, egészségesnek néztem ki és volt energiám. Néhány orvos azt javasolta, hogy azonnal kezdjek el húst enni, néhány a vastabblettát ajánlotta. Fél éve szedek vastablettát és így, a vasam 6 körül van. Már eszem tojást és tejterméket, azomban nemrég kiderült hogy glutén allergiám van. Az egyik orvos beutalt gyomor és végbél tükrözésre. De őszintén szólva félek a vizsgálattól. 10 percenként két és fél dl hashajtót kell előtte lévő nap meginni. És a vizsgálat is számomra brutálisan hangzik. Jogosan félek? El kéne mennem, vagy haggyam, hisz úgy is jól vagyok?

2012. jún. 25. 20:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem végbél, hanem vastagbél*
2012. jún. 25. 21:38
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Jogos a félelmed, és mégsem. Mindkét vizsgálat kellemetlen enyhén szólva.

Viszont elkezdtél orvoshoz járni, tehát tudni szeretnéd, hogy igazából mi van veled. A kihagyod a vizsgálatokat marad a bizonytalanság.

2012. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos már mindkét vizsgálaton voltam (több alkalommal). Hát egyik se egy felüdülés, de ha az orvos indokoltnak tartja, akkor ajánlott elvégezni. Ha érdekel valami pontosabban a vizsgálatokról, kérdezz nyugodtan. 31F
2012. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát már nekem is volt alul felül persze nem egymás után :D na az szép lett volna, pedig tudom h volt akin egy nap megcsinálták. :S Hát szerintem a vizsgálat sokkal kíméletesebb mint az előtte való nem evés és a sóóldatok megivása. Amikor nekem csinálták először egy doki csinálta aztán másodszor másik intézménybe egy doktornő. Hát nem kis különbség volt a kettő között. A doki lehet h mellékesen hentes volt :D Még beadták a kábító fájdalomcsillapítót is vagy mit de nem sok hasznát éreztem, az egész annyira tud kellemetlen lenni mint amikor nagyon vadul görcsöl a hasad, de nem túlélhetetlen sima ügy. A legjobb benne hogy közben tudsz tv-zni csak mindig valami béna adás van csak valami rózsaszín alagutat látni :D Ha kell akkor kell!

Az már mellékes hogy engem még mutogattak is és 4-5 ember még nyüzsögve figyelte a tv műsort. :P 50 centi simán befér

2012. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja 28F voltam az előző
2012. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) meg volt a tükrözés a gyomortükrözés kissé kellemetlen volt sőt találtak két gyomor polipot amiket el is távolítottak. a castagbéltükrözést végigaludtam :)
2012. jún. 30. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a diétád miatt érdeklődnék


hogyan bírod? engemd is érdekel a vegetarianizmus, de nem tudom hogyan oldjam meg, szüleimmel kegyetlenül nehéz..


hogyan oldod meg hogy ne legyél csontsovány? se glutén, se hús,egyedül a tojás az ami komolyabb fehérjeforrás


mégis ha mondanál valamit az étrendedről azzal sokat segítenél

köszi:D

2012. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Főétkezéskor mostanában túrót vagy joghurtot is eszem a nyers ételek mellett, némi fűszerezéssel. desszertnek banánturmixot, ill. pépesített banánból golyókat gyúrok, majd holland kakaóporba és kókuszreszelékbe forgatom, és speciális csokikrémmel leötöm. több receptet is tudok adni ha érdekel de azt kicsit később, ugyani most nincs túl sok időm. megpóbálok minél hamarabb bővebb információt adni.
2012. júl. 31. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!