Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrésnek van más...

A tüdőszűrésnek van más módja, mint a röngtenes vizsgálat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2012. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kiveszik, kifordítják, megnézik, visszateszik.
2012. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nincs.
2012. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nincs. amúgy, mi a gond a röntgennel????
2012. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hogy sugárzás - azaz rákot okoz. Csak ezt nem hirdetik fennhangon. Az államot csak az érdekli, hogy ne legyen TBC járvány, hogy elpatkolunk mellrákban pl. az magánügy.
2012. aug. 13. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:

omg...


hidd el, annyi sugárzás nem okoz rákot :D pláne, hogy a rákot is sugárral gyógyítják, de ez ne zavarjon.

Én terhesen is voltam tüdőszűrésen, amikor még nem tudtam, hogy az vagyok, totál egészséges, 14 éves a fiam.


Egyébként meg, az egész élet egy halálos betegség, még senki nem élte túl.

2012. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha egy évben egyszer elmész tüdőszűrésre nem lesz semmi bajod. Attól nem leszel rákos.
2012. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen. De ha mégis rákos leszek, nem a tüdőszűréssel fogom összefüggésbe hozni.
2012. aug. 13. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Az, hogy a tüdőszűrés rákot okozna elég demagóg duma.Egy tüdőszűrés kb. 0,1-0,2 mSv sugárterhelést jelent. Összehasonlításképpen egy ember TERMÉSZETES sugárterhelése kb.2,4 mSv/év. Ez kb 15-20 mellkasfelvételnek felel meg egy évben. De még a természetes sugárterhelés is olyan kicsi, hogy gyakorlatilag nagyon-nagyon ritkán okoz rákot, mondhatni lotttóötöshöz hasonló az esélyed. Amitől már jó esélyed van rákot kapni, az kb. 200 mSv feletti sugárterheléstől kezdődik (amennyiben rövid időn belül ér ennyi).


Szóval, a tüdőszűrés kockázatai rettenetesen alacsonyak, míg az előnyei kézzelfoghatóak. Nem hiszem, hogy akárcsak 10 ember is lett volna összesen MO-n aki a tüdőszűréstől kapott volna rákot, ha mégis, akkor ott inkább technikai hiba álhatott fenn (pl magasabb dózist adott le a gép).

2012. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadónak ment a zöld kéz, mert precízen felvázolta, hogy mi mit jelent.
2012. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!