Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a háziorvos elérhetetlen,...

Sebesbal kérdése:

Ha a háziorvos elérhetetlen, hogyan lehet beutaló nélkül orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak állandósultan magas, 114 körüli a pulzusa. A lakcíme vidéki, viszont Pesten tartózkodik, és csak amiatt nem tud hazamenni hogy felkeresse a háziorvosát. Ezzel a panasszal hová tud menni Pesten, ahová nem kell beutaló? Úgy tudom a pszichiátriára nem kell beutaló, ha oda megy onnét tovább tudják küldeni a kardiológiára vagy egyéb megfelelő helyre? (egyébként is lehet hogy pszichés okokból magas a pulzusa)


Az a válasz nem elfogadható, hogy menjen magánrendelésre, vagy menjen a háziorvosához, mivel anyagi okokból egyik se kivitelezhető.



2012. aug. 24. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Én nem mennék a pszichiátriára sem beutaló nélkül a helyetekben. Lehet cselezni egy kicsit, nem szép dolog, de jobb ötletem nincs a helyzetetekben. El kell menni a legközelebbi háziorvosi ügyeletre, vagy sürgősségi ambulanciára Pesten, ott nem kérnek beutalót, viszont kicsit akkor "rá kell tenni" a panaszokra, mert akut, súlyosabb eseteket várnak, nem azt ami halasztható. Sürgős esetet ellátnak akárhová is tartozik az illető. Mondjátok például, hogy már mellkasi panasz is társul a magas pulzushoz, akkor megvizsgálják. Ennyi lódítás belefér, és ennyitől nem lesz félrekezelve sem, de legalább kizárnak súlyos bajokat
2012. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt azt olvasom, hogy ügyeleten nem tudnak gyógyszert felírni, sem beutalót adni:

[link]

Vagyis ügyeleten csak helyben ellátják? (azzal mi nem megyünk semmire)

A barátomnak amúgy van mellkasi panasza, meg szerintem a 114-es pulzus is elég súlyos ahhoz hogy foglalkozzon vele valaki bürokratikus szórakozás helyett.

2012. aug. 24. 16:25
 3/8 A kérdező kommentje:

Az idézett linken ellentmondó információ van arról, hogy az ügyeleten adhatnak-e beutalót:


"Hívjuk a háziorvosi ügyeletet... vagy ha úgy ítéli meg, beutalja a területileg illetékes kórház megfelelő osztályára."


"Az orvosi ügyelet nem éjjeli háziorvos... Nem adhat ki beutalót, sem vizsgálatkérő lapot."


Most akkor wtf?

2012. aug. 24. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez hülyeség, nézd én vittem már anyukámat háziorvosi ügyeletre hasi panaszokkal, kapott receptet is, meg beutalót belgyógyászatra, úgyhogy vasárnap közepén alaposan ki is vizsgálták (labor, hasi UH, EKG), és megállapították, hogy nem kell felvenni osztályra, és helyben hagyták a gyógyszert, amit az ügyeletes felírt
2012. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shamandalie ***** válasza:
84%
Nézd én dolgoztam sürgősségi ambulancián is, és a betegek 90%-a beutaló nélkül jött, és pont ez a lényege, hogy akkor is elláttuk őket, vagy kivizsgáltuk, vagy a megfelelő osztályra irányítottuk, vagy megfelelő szakorvost hívtunk hozzá konzíliumba. Ha nem kellett bennt tartani, akkor ambulánslappal és szükség esetén recepttel elbocsátottuk. A maradék 10 %-ot ügyeletes, vagy nem ügyeletes háziorvos utalta be!
2012. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na de az az SBO. Ehhez szerintem endokrinológus kell. Ha aktuálisan nagyobb a pulzusa, és rosszul van , akkor menjen SBO-ra ott továbbirányitják.
2012. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ügyeletes ad beuatlót ha kell, sűrgösséggel a megfelelő kórházi osztályra...sima sztk-s szakrendelésre nem, oda a háziorvos ad.
2012. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ügyeletes ad beuatlót ha kell, sűrgösséggel a megfelelő kórházi osztályra"


Ez így igaz. Ha a beteg állapota indokolja.

2012. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!