Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövés. Ti mit tennétek?

Körömbenövés. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy be van nőve a bal nagylábujjamon a körmöm, már nem először, mert nagyon széles, és a széle lefelé hajlik a húsba, a föld felé. Most 1-2 hónapja van így, valamikor jobban fáj, valamikor kevésbé. Tavasszal voltam kivágatni, és jó is volt, 4 hónapig. De utána ugyanúgy visszanőtt, és megint fáj. Szeretnék lézeres műtétet, hogy végleg megoldódjon, mert a kivágás semmit sem ér. De külföldi vagyok, és csak 1 hónap múlva fogok tudni felutazni. Mit csináljak? Mert valamikor már eléggé fáj, és most jön a cipőszezon is, ami folyamatosan nyomja, fáj. 1 hónapot még ki kell húznom, mert véglegesen szeretném megcsinálni. Vagy vágassam ki, és ne szenvedjek most tovább? (egy pár hónapig) Ti mit tennétek a helyemben?

18/L


2012. aug. 29. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kivágatod most, nem tudják majd megcsinálni a lézeres műtétet? Szerintem vágasd ki, ne szenvedj, el ne fertőződjön vagy valami.
2012. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez nem a te hibád ezt csak azért írom mert biztos lesz pár ember aki azt írja majd ki hogy miért nem vágod le rendesen, de ennek több oka lehet pl a genetika vagy a körömnövekedési zavarok



[link]


[link]


nem tudom hogy mennyire durva, van-e annyira vészes mint azok a körmök amiket felraktam

DE HA TE ÚGY JOBBAN ÉREZNÉD MAGAD AKKOR CSINÁLTASD MEG LÉZERREL

nem tudom mennyire fájdalmas, hány forint stb. de ha legalább egy kis időre megoldja akkor csináltasd meg


addig pedig szerintem vágattasd ki ahol laksz biztos van egy kórház ot megcsinálják aztán irány a műtét

2012. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennyire azért nem durva a helyzet, mint a képeken! De úgy nől a körmöm, mint a 2. link, 1. kép, úgy lefele, csak nincs kint a vége a sarkánál.

Meg lehetne, csak nagyon félek is tőle (meg a fájdalomtól is, már volt benne részem), meg annyira nem is szeretnénk kétszer fizetni, így se lesz olcsó a felutazás, meg a műtét is min. 12e ft.

2012. aug. 29. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon fájdalmas, nekem is volt ilyen. Én magamnak vágtam ki egy késsel, egy köröm csipeszel és egy körömvágó ollóval.

Azóta mindig úgy vágom a körmömet, hogy nem kerekítem le a végét, és nem vágom le teljesen tövig.

21F

2012. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hello!

Rajtam másfél év szenvedés után a lézeres műtét segített, bár nem olcsó, de hatékony, ez már egy bő éve volt és nem újult ki, gyorsan meg is volt és másnap már tudtam is menni a dolgomra. Alapvetően érzéstelenítenek, bár nekem be volt gyulladva az egész lábujjam úgyhogy azt hittem, hogy beszarok ...

2012. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam már magamnak, de az is csak ideig-óráig jó, a körmöm formája miatt. Az lenne a megoldás szerintem, ha hagynám kinőni a húsból, de lehetetlen kibírni.

Unknown Soldier, már válaszoltál korábban is körömbenövéses kérdésemre :)

2012. aug. 29. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem 7 éve csinálták lézerrel Debrecenben. Azóta is áldom a napot mikor elvitt faterom. Nem olcsó, de végleges megoldást nyújt. Köröm oldalanként 8 ezer forint körül mozog most is az ára, kb. 2 hétig nem nagyon fogsz tudni sétálgatni ezzel számolni kell.
2012. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

más lehetőségem nem nagyon van, szóval kivágatom itt. 2 hét még hosszú idő, így zoknit, cipőt nem nagyon tudok rá húzni, és jobb magától nem lesz! Meg ha gyulladásban van, amúgy se biztos, hogy elvégzik.

Remélem ez fog tartani pár hónapot, és ha újból kezd jelentkezni, lézeres műtét. Én is néztem a debreceni kórházat, és szimpatikusnak tűnt, de jelenleg nem tudnék elmenni oda, mert csak kishatár-engedélyem lesz. Nyíregyházáig lehet vele menni.

2012. szept. 1. 23:31
 9/10 Zsani10 válasza:
Legjobb barátnőm-nek is benőtt a körme , már rengetegszer (ki tudja miért, de mindíg begyullad miatta). Nem nyúkált hozzá, sokszor megműtötték, de egyer eleg lett és kipiszkálta. Nem lett semmi baja, de inkább menj el műtétre :)
2012. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elmentem, kb. 2 órával ezelőtt kivágták a szélét. Nem láttam pontosan, mennyit szedett le belőle, vagy hogy, mert még be van kötve, de a körömágyat szerintem nem piszkálta. Remélem most tovább fog tartani, mint 4 hónap! Ha kezd visszanőni, lézeres műtét.

Köszi a tanácsokat! :)

(fáááj :/ )

2012. szept. 3. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!