Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben az esetben kérhetem,...

Ebben az esetben kérhetem, hogy több hónapra elég gyógyszert írjon fel a háziorvos?

Figyelt kérdés
Ugye most van egy olyan új törvénykezés, hogy egyszerre csak egy doboz gyógyszert írhat fel az orvos. Nekem van egy autoimmun betegségem amire ( a tudomány mai állása szerint) életem végéig 2-féle gyógyszert kell szednem. Az esetemben egy doboz gyógyszer egy hónapra elég. Most azonban kaptam egy külföldi állásajánlatot így egy ideig külföldön fogok élni és dolgozni. Az ottani TB jogosultságomat úgy egy hónap, vagy több mire elintézem. Ráadásul lehet, hogy bemondásra nem írnak fel csak úgy gyógyszert és előbb elküldenek immunológiai kivizsgálásra. Ez Magyarországon nekem több hónap volt mire időpontot kaptam stb. Gondolom ott sem két nap. Én meg aggódom, hogy elfogy a gyógyszerem. Ilyen esetben kérhetem az itthoni háziorvostól, hogy legalább két-három havi gyógyszert írjon fel egyszerre? Ha megtagadja, akkor hova fordulhatok segítségért? Előre is köszönöm a hozzá értők válaszát.
2012. szept. 4. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Felírhat három havi mennyiséget az orvos, de külön-külön recepteken, dátummal, hogy pontosan mikortól váltható ki.

Tehát 3 receptet egyszerre nem tudsz kiváltani, csak egy-egy hónapra valót.

2012. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen tudom, hogy így fel lehet írni több havi gyógyszert, viszont nekem nem lesz lehetőségem havonta hazautazni, hogy kiváltsam. Kint meg ugye magyar vényt nem fogadnak el...

Arra gondoltam, hogy ilyen speciális helyzetben van valami külön rendelkezés, hogy ne maradjak gyógyszer nélkül.

Ha tud valaki ilyenről, kérem írja meg. Köszi

2012. szept. 4. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Javaslatot írhat a szedendő gyógyszerre az orvos a diagnózissal kiegészítve, azt gondolom külföldön is elfogadják.
2012. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 4. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :-)
2012. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!