Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára utalt a háziorv...

Pszichiátriára utalt a háziorvos, hogy Antidepreszáns gyógyszert írjanak. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Hetek óta elég feszült és ideges vagyok. A gyerekekhez sem vagyok olyan türelmes mint régebben sokkal hamarabb felidegesítenek. A bevásárláson kívül nincs kedvem kimozdulni a lakásból semmi szórakozás, kikapcsolódási lehetőség nem érdekel. Többször elkap a sírás és nem tudom hogy mi az oka. Ma elmentem a háziorvoshoz és Frontint 0,25mg írt fel. Beutalt a pszichiátriára, hogy ott majd írnak fel antidepreszáns tablettát. Kérdésem lenne mit csinál első alkalomkor egy pszichiáter, és el kezdjem-e szedni az antidepreszáns gyógyszert? Olyan rosszakat lehet hallani a gyógyszer mellékhatásairól (Függőség , elhízás) meg hogy nem használ semmit feleslegesen szedi az ember.

Mi a véleményetek


2012. febr. 23. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagy tévedés, hogy azért utalt be, hogy gyógyszert írjanak neked. Hanem azért, hogy szakember vizsgáljon meg, és a betegségednek megfelelő terápiát találjátok meg. Ez még akkor is így van, ha a vizsgálat nem tűnik többnek egy beszélgetésnél. Te segítsd az orvos munkáját, hogy összeírod a tüneteidet, nagyjából az időpontokat, az általad vélt okokat. Ugyanis a doki nem lát a fejedbe. A gyógyszered ( terápiád) meg abból fog összeállni, amit elmondasz, meg amit ő kitalál. Amit eltagadsz, vagy lekicsinyled, annak az ellenanyaga nem lesz benne. Vagyis magadnak állítod össze a terápiádat. Miközben majd az orvost szidod, a hatástalanságáért. Eleve úgy menjál, hogy gyógyulni akarsz, és nagyon bízol. Jut eszembe: ha gyógyszert is szedsz valamiért, annak a nevét is tudd, mert azt is beszámolja. Tudod van vagy 5000 féle antidepresszáns. Egyáltalán nem mindegy, hogy melyiket kapod. Pontosan a korodnak, a nemednek, a betegségednek, a foglalkozásodnak megfelelőt kell kapjad. És ez rajtad is múlik.

2012. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom mennyire számít ez, de nem tudtam szó nélkül átsiklani a kérdésed fölött. Gondold végig, hogy tényleg problémád van-e, vagy ez csak egy időszakos valami. Az utóbbi 3 hétben én is egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat, nem sikerül semmi, nem tudom kialudni magam, állandóan fáradt vagyok és rossz kedvű, ingerült és feszült. Beszólok ok nélkül mindenkinek, nincs hangulatom mások társaságához, felhúzom magamat minden vackon, egyáltalán nem érzem jó magamat a bőrömben, az is idegesít, ha menni kell, az is ha fetrengeni, semmi nem jó. Nagyon rossz ez így, még is az a megérzésem, hogy ez nálam csak egy időszakos valami, vitaminhiány, fáradtság és az hogy a testem harcol a hideg ellen, felzabálta az összes vitamin készletemet, nemtudom.

Elkezdtem vitaminokat szedni (általában akkor nem tudom kialudni magam 12 óra alatt sem, ha vitaminhiányos vagyok) és igyekszem több időt magamra szánni, kialudni magam. Esetleg te is lepasszolhatnád a gyerekeket egy éjszakára a nagyihoz ha van rá lehetőséged és aludhatnál egy nagyot, vagy elmehetnél egy wellness napra EGYEDÜL, bármi ami kicsit rólad szól és talán ad egy kis lelki békét. Lenne időd kicsit gondolkodni és helyretenni magadban a dolgokat.


Nem ártasz senkinek azzal, ha elmész a dokihoz, de ha ez nálad is csak egy időszakos valami, nem voltál eddig ilyen, akkor én nem kezdenék el szedni semmilyen bogyót! Meghallgathatod a doki tanácsait, de ha ez nem egy állandó problémád én nem szednék erre semmit, leszámítva persze némi vitamin pótlást, az sosem árt. :) Ha a tavasz eljöttével sem javul a helyzet, akkor lehet elgondolkodnék rajta, de mindenképpen húznám amíg csak lehet.

2012. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kéne gyógyszert szedned mikor kikapcsolódársa van szükséged. A gyerek nagy áldás, de megterhelő feladat én pedig fogadok, hogy ha néha lenne kikapcsolódási lehetőséged olyan lennél, mintha kicseréltek volna.
2012. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálam szerintem nem kikapcsolódási probléma van. Nem tudom a lelki problémákon túl tenni magam ennek köszönhetően voltak már hirtelen dühkitöréseim sőt olyan helyzetbe is voltam hogy kést emeltem föl hogy szíven szúrom magam. Minden képen segítségre volna szükségem mert időnkét mindig visszatér ez az idegállapot.
2012. febr. 23. 20:16
 5/8 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel nincs szükséged antidepresszánsra, csak pszichoterápiára. És sajnos, nagy valószínűséggel előbb kapsz majd antidepresszánst, mint pszichoterápiát. Persze, ez szerencsére rajtad is múlik.
2012. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utsónak igaza van


am. nyugodtan szedj AD-t, mellékhatása ha van is elmúlik

nekem nem volt semmi mellékhatása, de hatása sem :P

függő nem az ADtől leszel, hanem a frontinféle nyugtatóktól

2012. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első alkalommal beszélget veled, esetleg tesztet töltet ki. A panaszaid alapján dönti el, mit javasol. Mondd el az összes aggodalmadat, az ilyen kezelésnek őszinteség nélkül elég rosszak az esélyei.

Én is szedtem antidepresszánst visszatérő migrénes fejfájások miatt. Az első kipróbált szer libidócsökkenést okozott, de az orvos a kontrollnál rákérdezett nincs -e ilyen problémám, és másik gyógyszert rendelt. Annak nem volt mellékhatása, és tényleg megszűnt tőle a fejfájásom. Nekem nagyon megérte, mert ráadásul mikor fél éve abbahagytam a gyógyszert, a fejfájások nem tértek vissza, illetve a régi három hétből kettőt fáj a fejem állapot helyett 2-3 havonta pár napra csökkent a gyakorisága.

Gond nélkül abba tudtam hagyni, a doki megmondta, hogyan csökkentsem hétről hétre az adagot. (A bevezetés is fokozatos volt.)

2012. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi történt? Kaptál gyógyszert?
2012. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!