Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatót, antidepresszánst,...

Nyugtatót, antidepresszánst, kedélyjavító gyógyszert írhat fel a háziorvos is, vagy pszichiáterhez kell fordulnom?

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve, hogy észreveszem magamon, hogy depressziós vagyok, öngyilkossági gondolataim vannak, nincs kedvem semmihez. Ennek persze oka van, mert egyfolytában kapom a csapásokat az élettől. Mások előtt folyton megjátszom magam, hogy rendben vagyok, nevetek, boldog vagyok. Nem akarom kifelé is kommunikálni, hogy belül milyen káosz van. De 2 hónapja olyan dolgok történtek megint, amik még lejjebb húztak, már sok(k) volt ez nekem, mikor így is labilis volt az idegrendszerem. Most már érzem, hogy segítség kell,(konkrétan gyógyszeres segítség) mert ebből magamtól, vagy baráti, családi beszélgetésekkel nem fogok kilábalni. Alvászavaraim is vannak, ez is fennáll már vagy 1 éve. Az elmúlt 2 hónapban is alig aludtam, beletelik 2-3-4 órába, mire sikerül elaludnom, de aztán reggel mégis korán felébredek. Már nem bírom ezt a sok stresszt és nem alvást elviselni. Viszont fogalmam sincs, hogy kihez kell fordulni. Elég ha elpanaszolom a háziorvosnak, ő is írhat fel ilyesféle gyógyszereket? Ha nem, akkor pszichológushoz vagy pszichiáterhez menjek?


23/L


2011. aug. 27. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal háziorvos is írhat fel, de a helyedben nem hozzá fordulnék, mert nem pszichés problémákra lett kihegyezve a szakképzése.

Olyan pszichiátert választanék, aki otthon van a pszichoterápiában is (mint egy pszichológus), de orvosként gyógyszert is írhat, ha szükséges (a pszichológus nem orvos, így nem írhat fel gyógyszereket).

2011. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos 6 hónapig írhat fel bizonyos idegrendszerre ható gyószereket, ezeket is teljes áron.

Érdemes felkeresni egy pszichiáter-szakorvost, mivel konkrétan az adott problémacsoportot jobban át tudja látni, és egészben tudja kezelni. Pszichológus a kezdeti stádiumban nem jó, először praktizáló pszichiáter-orvost érdemes keresni. A legtöbb kórházi osztályon találsz ilyen orvost. Aggodalomra semmi ok, a leírtak alapján a problémáid prímán orvosolhatóak. :-)

A legjobbakat kívánom!

(egy hypnoterapeuta)

2011. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
A háziorvos írhat fel gyenge nyugtatót, pl. 0,25 mg-os Frontint. Emellett vannak gyógynövény alapú, nem vény köteles gyógyszerek (pl. Valeriana, Hova, Sedacur Forte stb.) Utóbbiak szerintem nem sokat érnek, de ez saját vélemény. Hosszú távon viszont előbb-utóbb szakorvoshoz fog küldeni a háziorvos is...
2011. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha a pszichiáter írt fel gyógyszert,és elfogy, azt háziorvossal felirathatom?
2022. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!