Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem láthatom a saját kartonom?...

Nem láthatom a saját kartonom? Miért?

Figyelt kérdés

Ma átjelentkeztem egy másik háziorvoshoz. Az előzővel is megvoltam elégedve, jó doki volt. Csak szimplán elköltöztem az ország másik felébe.


Szóval, így átjelentkeztem másikhoz és így elmentem a régi dokihoz a kartonomért.

Ő összekészített mindent, amíg a váróban vártam és egy lepecsételt, halál biztos borítékot adott a kezembe. Azzal a szöveggel, hogy csak az új háziorvosom nyithatja ki!


Ez tényleg annyira titkos? Nem láthatom a saját kartonom, kezeléseim?

Miért?


2012. szept. 5. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem arról szól, hogy nem láthatod a kartonod, csak azért tette "halálbiztos borítékba", mert ha akár egy lelet, bejegyzés elveszik, őt vehetik elő a későbbiek folyamán...
2012. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem kézbe sem adták, hanem postán küldték át a másik orvosnak.
2012. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, hogy övé a felelősség, amíg a karton nincs átadva az új orvosnak.

Viszont ráírta a borítékra, hogy csak az orvos nyithatja ki. Dátumozta, pecsételte a boríték illesztésénél.

2012. szept. 5. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert pl a pszichikai problémákkal küzdők eltüntethetnének pár lapot belőle..
2012. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
de attól is tarthat, hogy te kavarod el valamelyik papírt, még ha nem is szándékosan. Erre próbáltam utalni
2012. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Az Eü. törvény szerint az egészségügyi dokumentációt az eü. szolgáltató tárolja és vezeti, de az abban szereplő adatokkal a beteg rendelkezik! Jogod van bármikor belenézni (mint ahogyan felvilágosítást is kérni) - a saját költségedre - akár másolatot is készíteni, de az eü. személyzet (vagy orvos) jelenlétében. A lezárt boríték tehát elsősorban a fentieknek "szól".
2012. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudok olyan esetről, amikor az illető kiemelte a számára előnytelen orvosi véleményt az alatt az idő alatt, míg az egyik orvostól átvitte a másikhoz a papírjait.
2012. szept. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!