Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a tb-t saját magam fizetem...

Egerecske kérdése:

Ha a tb-t saját magam fizetem havonta mert nincs bejelentett munkahelyem, akkor kell e visszamenőleg kifizetni valamely összeget?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 20:05
 1/8 flufy válasza:

Hát az attól függ...

Mert én pályakezdőn voltam és később értesültem róla, hogy nem vagyok már a rendszerben. De nekem nem kellett semmit visszafizetni, mert fél éven belül voltam...és elvileg fél évig még támogatnak.

Ha eletleg nehézkesen tudod kifizetni magadnak, akkor te is próbáld meg a hivatalba elintézni az egészségügyi szociális támogatást. 1 évig finanszírozzák helyetted akkor.

2012. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sztbali válasza:
Visszamenőleg nincs értelme. Biztos nem kérik az ilyesmit. 1 évig tényleg támogatják, de utána is újra lehet igényelni. Esetleg igényelhetsz szociális segélyt.
2012. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell visszamenőleg is fizetni. Nem számít , ha nincs munkád és nincs jövedelmed! Én ezt nem tudtam, azt hittem, hogy mivel nincs munkám és nincs jöveldelmem nem kell. Így aztán 2,5 évre visszamenőleg egyösszegben kérték. Ha a családom nem segít elveszik a fejem felől a házat, mert azonnali végrehajtást írtak ki.
2012. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csitta82 válasza:
Én 5 honapig nem fizettem, majd el kezdtem dolgozni. Akkor meg ugye a munkáltató fizette. Nem kértek tölem semmiféle befizetést sem.
2012. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én bent kérdeztem meg, és azt mondták, hogy nem kell visszamenőleg kifizetni. Amúgy az önkormányzatnál meg tudod kérni, és akkor nem neked kell fizetni, hanem egy évig ők fizetik. És nem mindegy, mert még ha alkalmi munkából is élsz, akkor is az a majd 5 ezer forint rengeteget számít havonta. Én a helyedben elintézném.
2012. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Icsiro ***** válasza:
Ez a törvény 2007-ben született. 5 évre visszamenőlegesen követelheti a NAV. Ez azóta egy új adó. Ha véletlenül ellenőriznek - amire mindenkinek megvan az esélye - adó módjára kifizettetik veled. Ha van valamid, (pl. lakás, autó, munkabér) akkor arra ráterhelhetik és akár végrehajthatják. A társadalombiztosítás 2012 január 1 óta már nem alkotmányos jog kishazánkban. Az önkormányzat pedig azt hiszem csak akkor vállalja át, ha semmid sincs.
2012. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Icsiro ***** válasza:
Én munkanélküli vagyok,de már segélyt sem kapok. A segély megszűnése utáni 46. naptól nekem kell fizetni - akkor is, ha semmiféle jövedelmem nincs. Én most intéztem,és miután már több hónapja megszűnt a munkanélküli segélyem, visszamenőlegesen! Az eddig elmaradt un. egészségbiztosítási járulék után a NAV-nak még büntető kamatot is kell fizetnem. EZ VAN.
2012. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 16. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!