Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vízhólyag hogy lehet kezelni?

Vízhólyag hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam hogy milyen kategóriába tartozik a kérdésem de ide teszem fel.

Kb egy pár miliméternyi területen a kis lábujjam oldalsó részen az 5000 m-es futás miatt vízhólyag keletkezett és mikor másnap mentem tesire csak azt éreztem hogy fáj és kiderült hogy valahogy "leszakadt" a teteje és most egy 2-3 mm sugarú kis kört nem fed bőr mit tegyek vele?Irtóra fáj eddig azt csináltam hogy egy sebtapaszt tettem rá és arra a zoknit de cipőben még így is igencsak megérzem.

Van rá valami mód hogy hamarabb begyógyuljon a seb?


Köszönöm!



2012. szept. 18. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nekem megjelenik valahol egy vízhólyag, azonnal körbevágom ollóval, bár anyám szerint hülyeség, de így hamarabb elmúlik, mert kijön belőle a víz. Bár fájdalmasabb.. egyébként nem tart vészesen sokáig amúgy sem a gyógyulása. (:
2012. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én az ilyen nagyobb sebeket úgy közözöm, be, hogy a sebre teszek steril mull-lapot(esetleg betadint is tehetsz rá) és fáslival, vagy egyszer használatos pólyával beközözöm a lábam. ahol a seb van, ott kicsit vastagabban, hogy ki legyen párnázva, és nem fáj annyira.
2012. szept. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ágyúval lőni verébre?

1-2 nap alatt elmúlik magától. Vagy a cipő okozza, vagy az, hogy a cipőben felgyűrődött a nem megfelelő minőségű (anyagú) zokni.

Vagdosni meg nem érdemes, mert elfertőzöd, és akkor lesz okod a nyafogásra.

A tapasz sem a legjobb ötlet, mert befülled alatta és nehezebben gyógyul.

2012. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mind a háromban van valami,azt tudom hogy nem a cipő hanem a zokni okozta, volt rajta valami kis gyűrődés de mire eszrevettem már megvolt a piros folt ami után a vízhólyag.

Ollóval amúgy sem tudom körbevágni de nem is akarnám mert a fertőzés kockázatosabb, meg ahogy írtam a teteje egy edzés során valahogy levált és 1-2 mm mély nyílt seb van rajta,, tehát nincs felette bőr ezzel mit lehet tenni?Kössem be , vagy hasonló kommentekben olvastam hogy ilyen nyílt sebre jó a paradicsom mert fertőtlenít meg összehúzza a sebet ez igaz???

2012. szept. 18. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!