Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koponya CT-vizsgálatra...

A koponya CT-vizsgálatra éhgyomorra kell-e menni, mert ezt olvastam egészségügyi oldalakon, mert én délutánra kaptam időpontot és akkor addig nem lehet enni sem meg inni sem? Étlen-szomjan 17-óráig nem tudom, hogy lehet kibírni.

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

"Szabad-e enni vagy inni a vizsgálat elıtt?

Ha a vizsgálat nem éhgyomorra történik megzavarhatja a CT

képalkotását vagy Önnek hányingere lehet a kontrasztanyag beadásakor.

Kérjük, hogy a vizsgálat elıtti öt órában már nem fogyasszon szilárd

táplálékot, ellenben folyadékot igyon és a szokásos gyógyszereit is vegye

be, ha erre egyéb utasítást nem kap. Figyelem: a vizsgálat elıtt

legkevesebb két órával már a folyadékfogyasztást is függessze fel, ne

igyon puffasztó, szénsavas italokat, legfeljebb szénsavmentes

ásványvizet vagy teát! Amennyiben Ön kapott kontrasztanyagot, bı

folyadékot fogyasszon a vizsgálat után"


[link]

2012. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben kontrasztanyagot kapsz (ami koponya CT esetében igen valószínű), úgy éhgyomorra kell menni, ami azt jelenti hogy előtte 6 órával nem lehet enni.


Inni lehet, de csak szénsavmentes/koffeinmentes folyadékot. Tehát tea, kávé, kóla ilyesmi kilőve. Szénsavmentes ásványvíz, sima csapvíz, artézi víz mehet. Amennyiben ilyet iszol nem kell felfüggeszteni az ivást sem előtte két órával, mint az előző válaszban van.

2012. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!