Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan folyik egy allergiavizs...

Hogyan folyik egy allergiavizsgálat és hogyan lehet eljutni oda?

Figyelt kérdés
Még a nyár elején kezdtem allergiás lenni. Szüntelen orrfolyás, torok kaparás stb. Most ott tartok, hogy néha pici kiütés jelenik meg valahol, amik viszketnek. Hol eltűnnek hol megjelennek. Hogyan lehet allergia vizsgálatra beutalót kérni? Azt hallottam hónapokat kell várni rá, mire elmehet az ember.

2012. okt. 4. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos időpontot kell kérni, és beutalóköteles.

A vizsgálat során vért vesznek (melyből kimutatható az étel és pollen alllergia is). Úgynevezett Prick tesztet végeznek. Az alkarok bőrére csepegtetik az allergéneket (állatszőr, házipor, pollenek), majd egy "lándzsával" megkarcolják a bőrt a cseppek alatt. 10-20 perc múlva láthatóvá is válik mire vagy allergiás, mert bepirosodik és megduzzad a karod annál a cseppnél. Utána adnak Antihisztamint, hogy csillapítsák a tüneteket, viszketést.

A bőrtünetek valőszínűleg ételallergiától vannak.

2012. okt. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Háziorvosnál kell kérni gondolom.

Igazából úgy vettem észre, hogy az energiaital egyik összetevője okozhatja. Taurin, vagy koffein. Kicsit sokat fogyasztok és úgy jön le akkor jönnek elő a tünetek, ha már kezd "kiürülni" belőlem. Pl most egy hétig nem jött elő, nem is ittam.

2012. okt. 4. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen háziorvostól kell kérni a beutalót.

Szerintem a koffein allergiát nem tudják a vérből kimutatni.

2012. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre elmegyek. Fogalmam sincs mi okozhatja, nyár elején kezdődött. Lehet parlagfű, pollen, por. nem tudom.
2012. okt. 4. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orrfolyás, torokkaparás pollentől lehet. A szezonalitás alapján következtethetsz arra, melyik növény a bűnös. Szerintem a neten van pollennaptár.
2012. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A parlagfű nyárvégén van, és most is tart még. Mellesleg a tüdőgondozóban csinálják az allergiavizsgálatot. Kérdezz rá a háziorvosnál.
2012. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!