Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az aranyérnek milyen fajtái...

Az aranyérnek milyen fajtái vannak, melyik mit okozhat, honnét tudom, hogy nekem épp melyik van és melyiket, hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 15:14
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja, és otthoni kezelésre gondolok orvost nem szeretnék belevonni.
2012. okt. 15. 15:15
 2/23 anonim ***** válasza:

Aranyér csak 1 fajta van, az aranyér :)

Viszont több stádiuma van, a vége az, mikor már teljesen kifordul a végbeleden és vissza sem tudod tolni, mert kicsúszik.


Jó esetben még "csak" vérzik ha a széklet távozik és fájdalmas.

Körömvirágkrém jó rá, vagy gyógyszertári kenőcsök.

2012. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod. Szóval ha körömvirágot használok semmi különösebb nem történhet igaz?
2012. okt. 15. 15:25
 4/23 anonim ***** válasza:
Kezelni akkor szokták, amikor kifordul és rohadtul fáj. Otthoni kezelésre nekem a Sperti kúp és a Detralex kapszula vált be ilyenkor. (9 éve van aranyerem, szerencsére csak évente 1-2x okoz gondot).
2012. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Van külső és belső aranyér. Kúp és kenőcs segíthet, nekem segített Sperti kúp +kenőcs, most Reparont használom ez kicsit lassabban hatott viszont mióta ezt használom egyáltalán nem vérzett!
2012. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egyébként a Spertit azért választottam, mert az összetétele nagyon hasonlít az orvos által felírt aranyérkúpéra, és nekem ez az egyetlen, ami bevált!
2012. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Esetleg a canesten krém nem jó rá?
2012. okt. 15. 16:21
 8/23 anonim ***** válasza:
Canesten gombára van, nehogy rá kend!
2012. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben. Azt olvastam, hogy ha lejegelem és utána kamillás teával borogatom akkor az használ. Na ha naponta ezt az eljárást kétszer használom és körömvirág krémmel is napi kétszer bekenem akkor az jó?
2012. okt. 15. 19:09
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha gyulladt aranyeres görcsről van szó, akkor nem elég! Akkor gyógyszeres kezelés kell. Írtunk recept nélkül kapható kúpokat, írtam a Detralexet, ami szintén recept nélkül kapható. Nem olcsók, de használnak.

A körömvirág meg a jegelés egy gyulladt aranyérnek csak simogatás!

2012. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!