Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baj ha így megyek gasztroenter...

Baj ha így megyek gasztroenterológiára? Mennyire befolyásolja ez a vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Egy hete iszonyatosan fáj a gyomrom,hasam, állandóan szinte. Tegnap annyira begörcsöltem hogy sürgősségi lett a vége, vérvétel, hasi uh negatív, tehát menjek gasztrora. Oké, de az több hét, vagy hónap mire eljutok (mennyi kb amúgy a várakozási idő??) addig mit csináljak? tartsak nagyon szigorú diétát? az segíthet? de akkor mennyire kap reális képet az orvos?
2012. okt. 17. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ! Én nyáron az sztk-ba másfél hónapra rá kaptam időpontot! Így inkább felkerestem egy magánorvost! Ha tudod menj el te is egy magánorvoshoz, megbízhatóbb! A diéta jó ötlet! Nekem nagyon szigorú diétát javasolt a gasztroenterológus, pedig nekem nem is pokolian fájt a gyomrom!
2012. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy gondnak tűnik, hogy ennyire fáj, azt csodálom, hogy nem tartottak bent. Ha megengedheted magadnak, mindenképpen magándokit javasolnék, mert azzal, ami ilyen fájdalommal jár, nem szabad viccelni. Ha nem, akkor mindenképpen a diéta az, ami segíthet. Kevés cukor, ne legyen túl fűszeres, minimális bors és paprikahasználat, ne igyál szénsavasat, alkoholt, erős feketekávét, kerüld azokat az ételeket, amiknek emésztése nehéz (olajos magvak, paradicsom, paprika, kukorica, hüvelyesek), zsírba sütés helyett olivaolaj, hagyma mellőzése, talán a tejfogyasztással sem ártana leállni, laktózérzékenység is lehet. Ami nagyon ajánlott a krumpli, uborka (meg más tökfélék, pl sütőtök, cukkini), banán, sovány húsfélék.

Ha bélgörcsöd is volt, akkor hasznos lehet egy probiotikum kúra (Normaflore vagy Lactive, stb.), ami helyreállítja a helyes bélflórát.

És hogyha elmondod neki, hogy diétáztál és miket nem ettél, amitől jobban érezted magad, az is segíthet a diagnózis felállításában.

Gyógynövényteák is hasznosak lehetnek, gyomorra a legjobb a borsmentatea (gyomorfekélyre is isszák), minden herbáriában de talán még a patikában is lehet kapni.

2012. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet vakbélgyulladás?
2012. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Gyorsan reagálok..:)

sajnos magándokira nincs keret most akárhogy számolom:( így marad a z időpont kivárás, addig diétát tartok, és jegyzem pontosan, hogy miket eszem, és mit vált ki a gyomromban..kipróbálom a teákat és a probiotikumokat is.

vakbélgyulladásra azért nem gondolnék, mert az talán a hasi uh-ból és a vérvételből is kiderült volna (legalábbis én gondolom, mert a sürgősségin is lefolyattak infúzióba görcsoldót és hazaengedtek) erre az orvosok nem gyanakodtak, ez persze nem zárja ki teljesen.

bár fura, mert ma teljesen jól vagyok, nem fájt a gyomrom egyáltalán, pedig nem is sikerült annyira diétásra a nap, mert konferencián voltam egész nap, és fix reggelit, ebédet kaptunk, de nem volt zsíros szerencsére.


na mindegy, nagyon köszönöm a válaszokat!:)

2012. okt. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!