Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb-vel kapcsolatban segítene...

Tb-vel kapcsolatban segítene valaki? Ha október 31-én megszűnik a munkaviszonyom mi a teendő hogy biztosítva legyek? Hova kell mennem? Munkaügyi hivatal? Apeh?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

okt 31 után,még van/lehet egy kis időd amit nem kell ledolgoznod,mert pl fölmentenek a munkavégzés alól,

-ezután ha jelentkezel a Munkaügyi hivatalban,akkor 1 évig ők fizetik utánad a TB-t,

-de ha nem mész a Munkaü hivatalba(mert pl nem akarod hogy küldözgessenek különböző cégekhez)

-akkor a NAV/Apeh kirendeltségre is bemehetsz,ők adnak sárga csekkeket és 6390 forint/hóval befizetheted magad után a járulékot,és így újra biztosítva/biztosított leszel

2012. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igazából azon problémázok hogy 31-én nincs nyitva tartás a munkaügyin, november 1,2,3,4-én sem. Viszont hétvégén kirándulunk, és nem szeretnék biztosítás nélkül maradni. Esetleg ha azt az EU-s kártyát kikérném és valami történne velem, akkor kapnék ellátást? Okt. 31-nél előbb meg nem mehetek be a munkaügyiben, mert akkor még hivatalosan nem leszek munkanélküli.
2012. okt. 26. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
nem kell kapkodnod,30 napod van rá ,hogy intézz valamit,addig még él a régid,
2012. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Szép napot!
2012. okt. 30. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!