Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kisfianak atópiás dermatitis...

A kisfianak atópiás dermatitise van. Eddig nem volt problémánk vele, használtuk a kenőcsöket amiket felírtak. De október óta 2x volt köhögési rohama, folyik az orra, folyamatosan köhög. Lehet ettől a betegségtől?

Figyelt kérdés
akinek van ilyen betegsége írjon már rolla!köszi
2010. jan. 20. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy lássa gyermek tüdőgyógyász, allergológus.

Szerintem a köhögés, orrfolyás hátterében allergia lehet, pl. poratka, penész...főleg, hogy az atópiás dermatitishez társulhatnak egyéb allergiás megbetegedések.

Ha nem vagytok otthon huzamosabb ideig (hanem pl. friss levegőn ), gondolom, szűnnek a tünetek.

Egyébként gondolom, az orrfolyás víztiszta, köpet nincs, és nem lázas. Írj, ha van kérdésed.

2010. jan. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!nekünk a köhögéssel van a legnagyobb gondunk,folyik az orra is de az nem állandóan.igen ha kint vagyunk tényleg jobb,de már mikor annyira köhög akkor az se sokat segít.már 2x voltunk a kórházba,ott azt mondták,hogy azért alakul ki nála tüdőgyulladás,mert nem tud felszakadozni neki.a bőre száraz,meg van egy pár piros folt amin már az elocom se segít.nemsokára megyünk allergia vizsgálatra.akkor most vigyem el egy tüdőgyógyászhoz?vagy várjam meg az allergia vizsgálat eredményét?
2010. jan. 21. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a köhögés elég régóta fennáll, célszerű, ha látja szakember. Lehet, hogy az allergia miatt termelődött többlet nyák szolgált a fertőzés táptalajául. Ez a többlet gyógyszeresen ill. életmódbeli változtatással visszafogható. Szerintem felesleges a várakozás, már több, mint 3 hónapja panaszos a gyermek. Persze az allergia-tesz eredménye is fontos lesz, pl. poratka-allergia esetén célszerű a gyakori takarítás, poszívózás (fekvőhely is), amennyiben megoldható, a szőnyeg feltekerése, mosható ágynemű használata (de más is lehet a ludas, pl. kutya, macska, madár...).

Várom a vizsgálat eredményét.

Jobbulást!

2010. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Félek, nem voltam egyértelmű a válaszommal: menjetek el a tüdőgyógyászhoz, ne várjatok az allergia-tesztre, majd később úgyis visszarendelnek vele.
2010. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!már keresem az orvost,remélhetőleg már jövő7en fogad!
2010. jan. 22. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Légy szíves, majd írd meg, mit állapított meg.
2010. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!