Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beutaló nélkül be sem juthatok...

Beutaló nélkül be sem juthatok a belgyógyászatra? Időpontot most kaptam, de az orvos mást nem adott, csak a vérvételi eredményem.

Figyelt kérdés
"Kicsit" kezd elegem lenni a Magyar Egészségügyből úgy, ahogy van. Még csak a 14. hétben járok, de gyakorlatilag semmit sem lehet időben elintézni,e gyrészt a munkahely, másrészt a lehetetlen orvosi beosztások miatt... midnen héten más orvos, és egyszerűen amire nem kérdezel rá, NEM MONDJÁK, az összes orvos-asszisztens pedig egy rakás bunkó, kivénhedt, f@szhiányos nyanya. Az istenért nem tudnak kedvesek lenni? Meg honnan tudjak én fejből mindent, hogy mikor hova kell menni? Legalább egy KISMAMÁVAL bánnának jól, aki még képes gyereket szülni ebbe a redvás országba!!! Bocsássatok meg a durva szavakért, de kicsit ki vagyok borulva. Most épp azon vagyok, hogy hamarabb jövök el táppénzre, mint ahogy akartam (jövő februárban akartam), csak hogy egész napokat végig ülhessek a várótermekben a semmiért.... kérlek, vígasztaljatok kicsit :(

2012. okt. 26. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan igazad van a magíyar eü helyzetével kapcsolatban. De! Ne engedd, hogy ez befolyásolja a közérzeted, felidegesítsd magad, emrt az a babának sem jó. Sajnos ezt a békát le kell nyelni. Hidd el, én is végigcsináltam, nem is egyszer. Választhatsz, hogy magándokihoz mész és akkor ott valóban figyelnek rád, megkapod a szükséges papírokat, elmondják pontosan és türelmesen, hogy mikor milyen vizsgálato következik, mikor hová kell menni. Igen ,ezért még külön fizetni kell. Tudom, hogy igazságtalan, de ez ellen nem tudsz mit tenni. A másik lehetőség, hogy beveszed a "lesz...rom tablettát" és maradsz az állami ellátásban. A munkahelyednek el kell engednie a vizsgálatokra, bár tudom, hogy kellemetlen hosszú órákat, napokat várakozni. Ebben az esetben vértezd fel magad, kérdezz rá mindenre és ne hagyd, hogy elrázzanak.

Ne ez határozza meg ezt a 9 hónapot, maradjon jó élmény inkább!

Sok sikert!

2012. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

sajnálom,rossz hírem van,lesz ez még rosszabb is.


De te legalább egészséges vagy,én jövő márciusra kaptam volna időpontot mellultrahangra mert csomót tapintottam ki én és a nődoki is...

Rákényszeritenek a magándokira,ott még aznap fogadtak...

2012. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavaidat, első válaszoló! Most kicsit megnyugodtam. Tehát azt mondod, hogy a magán orvosomtól is tudnék beutalót szerezni belgyógyászatra, és a többi vizsgálatra? Csak mert a magándokim már a 12. héten lepattintott, mert hogy nem az ő körzetéhez tartozom, és ezáltal más orvostól kell megszereznem a 4 pecsétet... de akkor rákérdezek, hogy a többi dolgot is, mert nem érdekel a pénz, fizetek inkább, csak ezt a kín-szenvedést ne kelljen végig csinálnom. A munkahelyemen egyébként jövő héten jelentem be az állapotomat (eddig bizonyos okokból nem tettem). Onnastól kezdve szerinted betegnszabadságra, vagy fizetés nélküli szabadságra mehetek? Csak mert a "sima" szabadságaim már elfogytak... :(
2012. okt. 26. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:

táppénzre mehetsz bármikor, de dolgozhatsz is, ha azt szeretnéd, egyszerűen csak megmondod a főnöknek ,hogy holnap uh-ra kell menned, ne mtudod, mikor érsz be és neki kötelessége rábólintani és elengedni. Normál munkaidőnek számít, mintha bent lennél és dolgoznál még akkor is, hogy délután 3-ra érsz be.

A dokid meg egyszerűen hülye... Annyi a lényeg, hogy nőgyógyász igazolja, hogy a terhesség alatt legalább 4 alkalommal részt vettél terhesgondozáson. Ezt a kis könyven pecséttel igazolja, majd szülés után még a kórházban kapsz egy 2 soros nyomtatott papírt, amin igazolják a 4 pecsét meglétét. Nekem hiába volt fogadott orvosom, nála is szültem, ezt a lapot a kórházi elbocsátás előtt az ügyeletes doki adta, tehát teljesen mindegy, hogy kinek melyik doki pecsétje van rajta, ki állította ki és írta alá. Én sem a körzets dokihoz jártam, semmi gond nem volt a szüléseknél. Amennyiben nem okoz túl nagy gondot a pénz, akkor ajánlom a magánlabort, isteni, hogy bemegy az ember és 2 perc után távozhat is és még rá is mosolyogtak. Tudom, ezt sok kismama nem engedheti meg magának, nem is akarok senkit hergelni, csak a saját tapasztalatom mondatja velem, hogy hihetetlen különbségek tudnak lenni ezekben a dolgokban. Amikor az elsővel a terheléses vércukor előtt ajánlotta a dokim a magánlabort, és elmondta, hogy hiába élveznek elsőbséget a kismamák és a kisgyerekesek, készüljel arra az sztk-ban, hogy 1 órát kell sorban állnom a vérvétel előtt, aztán cukros lötyi és még 2 óra ott, nem egy leányálom, inkább gondoljam át. Mentem a magánba, azonnal vérvétel, kát órán keresztül kellemes halk zene, magazinok, wifi, ásványvíz, ülőhely, mosoly, figyelmesség, hát össze sem lehet hasonlítani. Utána már csak oda jártam, ma is oda megyek már nem terhesként, ha vérvétere van szükségem. Az eredményt meg megküldték még aznap délelőtt nekem is és a dokinak is mailen.

2012. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hosszű lére eresztettem ,a lényeg meg kimaradt

igen, a magánorvos is adhat beutalót, nekem semmilyen beutalóért nem kellett az sztk-ba mennem. Még a Sejtbankkal is volt szerződése, így ingyenes volt a kombinált és az integrált teszt.

2012. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Na most màr azért moderáld magad!!!!!!!!!!!!!!!! Most igazán jól esik a képedbe vágni, hogy nem, beutaló nélkül nem mehetsz belgyógyászatra, a várakozási időt pedig hónaposra becsüld! ;) Továbbá szívből remélem, hogy idézem:" az összes orvos- asszisztens, aki egy rakás bunkó, kivénhedt f@szhiányos nyanya" majd úgy bánik veled szülés után, amilyen szavakkal illetted.;) Arra, hogy valaki ne felejtsen el dolgokat, egyébiránt, felfedezték a határidőnaplót/ telefonban emlékeztetőt... pl...

Jah és talán ha az önsajnálatból is visszább vennél, mint hogy sajnáljanak egy kicsit...szerintem boldogabb életed lehetne! ;) Próbáld ki!;)

2012. okt. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Egyáltalán nem áll szándékomban sajáltatni magam, de uram bocsá, ez az első terhességem, és én valóban pozitív gondolatokkal, és kdvességel érkeztem az SZTK-ba... de az, hogy kedvesen kérem az asszisztenst, hogy vigye már be a papírom az orvosnak, mert MEG VAN VELE BESZÉLVE, és rámvágja első körben az ajtót, hogy MINEK AZ, és utána (12 hetes kismamaként) a képembe vágja, hogy itt csak TERHESEKKEL foglalkozunk, akkor azért ELNÉZÉST, de nálam is betelt a pohár... mi a francért lennék itt, ha nem a kisbabám miatt? Mindenki tudja, hogy egy kismama azért szeszélyesebb, de szerintem nem kellett volna belegázolni így valakinek a lelkébe, pláne, hogy bár lehet nem hiszed, de nem vagyok egy tolakodó ember, és kedvesen adtam oda neki a papírt. És a legjobb, hogy mikor bejutottam az orvosohoz (többhoz is kellett mennem), akkor is mindegyik asszisztens tovább folytatta a puffogást, mintha én tehetnék bármiről is, hogy rossz napjuk/életük van... nem értem, ha nem szereti amit csinál, akkor inkább ne csinálja, de szeirntem aki ilyen pályára megy, kutya kötelessége kedvesnek és megértőnek lenni az emberekkel szemben! A másik: NEM én felejtettem el beutalót kérni, az orvosom nem adott nekem semmit. És majd elnézést kérek ezért is, de korábban sosem kellett még belgyógyászatra járnom (szerencsére), tehát nem igazán tudom, hogy működnem a dolgok. Mivel az orvos annyit mondott, menjegy belgyógyra, én azt követem, amit mond, mivel nem értek hozzá, sajnálom. Ha nem mondja az utalót, nem tudom fejből kitalálni, mire gondol. Visszatérve a bunkóságra/kedvességre: tudod, megérteném, ha olyan beteggel beszéltek volna ilyen lekezelő hangnemben, aki ideges, jajjgat vagy valami, de én csak egy papírt akartam beadni, amire a fent említett válasz érkezett. És igazán sajnálom, hogy ezeket az első vizsgálatokat nem lehet magán orvossal megcsináltatni, mert akkor megtenném. Remélem, olvasod soraimat, és kicsit jobban megérted, mi történt. 15. hetes kismama
2012. okt. 29. 08:17
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Te egy nagyon buta, beképzelt kismama vagy. De hidd el, fogod még alább is adni.

Megjegyzem, ezért az ország még nem redvás. Max te vagy az. És ha nem teszik itt, mehetsz a holdra a gyerekeddel együtt.

2013. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!