Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki már meggyógyult...

Van olyan, aki már meggyógyult szociális fóbiából? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Egész életemben igyekeztem kitartó lenni és önbizalomra szert tenni, hogy legyőzzem ezt a lelki betegséget vagy biokémiait vagy bármi is ez, de nem sikerült. Az öngyilkosság is sokszor fordult meg a fejemben és tervezgettem is már.

Szeretném tudni, hogy létezik-e megoldás arra vonatkozóan, hogy az ember legyőzze ezt? Próbálkoztam már mindenfélével, de nem tudtam eddig változtatni és kilátástalannak érzem a helyzetemet. Szívesen megismernék szociális fóbiában szenvedőket és örülnék, ha valaki a saját tapasztalata alapján leírná, hogy ő hogyan jött ki ebből a nyavajából (ha van ilyen). 24/F



2012. okt. 22. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Kinőttem. Nem magát a fóbiát, hanem azt, hogy érdekeljen, mások mit gondolnak rólam. Így mondjuk a fóbiám is csökkent, de ehhez az kellett, hogy eljussak odáig, hogy ne mások véleménye érdekeljen.

26/nő

2012. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

erre én is kíváncsi lennék


19/F

2012. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Derítsd ki, hogy mitől van. Szerintem csak máshogy gondolkodsz mint a többi ember. Próbálj nagy vonalakban gondolkodni, ne vessz el a részletekben. Fel se tételezd, hogy bármi rossz fog veled történni. Inkább ne gondolj semmire, minthogy görcsölj azon, hogy mások mit gondolnak, stb. Ha önbizalmat szeretnél, kezdj el sportolni, ha kitartó vagy előbb-utóbb lesznek sikerélményeid.

Nekem a jóga segített és a meditálás. Na meg hogy járok futni, nagyon stresszoldó.

2012. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%
Olvasd el Szepes Mária A fény mágiája című könyvét. És olvass a vonzás törvényéről.
2012. dec. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
és ha el is hiszed amit ott leírnak, akkor olvasd még hozzá a Hogyan vonulj be önként az elmegyógyintézetbe c. alkotást
2012. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!