Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most Pánik betegség vagy...

Ez most Pánik betegség vagy Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Közép iskolába járok és egyszerűen irtózok az emberektől de olyan szinten hogy már az utcára sem tudok kimenni, ez van már velem 1 éve iskolába sem jártam be miatta inkább elmentem 4-5 órára egy parkba ahol nincs sok ember.

Ha néha bementem akkor úgy éreztem magam mintha folyamatos halál félelmem lenne, és ha mondjuk ki hívtak a táblához felelni akkor inkább be írattam az egyest csak hogy ne keljen kimenni.

ezért meg is húztak matekból és a pótvizsgára sem tudtam bemenni mert rettegtem a tömegtől.

Kérelmeztük hogy lehessek magántanuló de nem engedte az igazgató hogy az legyek.

Holnap kérünk időpontot pszichológus hoz de addig is be kell járnom iskolába amíg meg nem állapítja hogy mi a bajom.

És ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem hogy ha valaki volt ilyen helyzetben akkor mennyi idő volt hogy a pszichológus meg állapította hogy mi a baja?

Mert a szüleim szerint ez több hónapba telik,de én tudom hogy nem fogok tudni bejárni iskolába nem tehetek róla!


2010. szept. 1. 23:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, rosszul fogalmaztam

első kérdésem az lenne hogy: Ez most Pánik betegség vagy Szociális fóbia?

A második pedig az hogy: ha valaki volt ilyen helyzetben akkor mennyi idő volt hogy a pszichológus meg állapította hogy mi a baja?

2010. szept. 1. 23:33
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szociális fóbia, a barátomnak is van valamilyen szinten, de nem ilyen durván. Azt most nem tudom hogy állapították meg neki, mert éppen alszik, így nem fogom fölkelteni, hogy megkérdezzem :) Az viszont biztos, hogy még most is fél az emberektől néha. Pedig 28éves. Ő mondjuk járt suliba rendesen, de nem volt sosem egy központi ember, csak meghúzta magát aztán kész :) Volt 1-2 haverja, és azokkal elvolt.
2010. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. szept. 2. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem tíz perc beszélgetésből állapította meg a pszichiáter. :D (Viszont sosem voltam szociális fóbiás.)
2010. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia, bár nemtom, nekem pánikbetegségem és szociális fóbiám is volt (vagy van? hiszen állítólag nem lehet teljesen kigyógyulni belőle)


Én végigjártam mindenféle orvost, szinte minden gyógyszert kipróbáltattak velem, olyan voltam mint egy kísérleti nyúl.

Aztán abbahagytam, magamba zuhantam, majd vettem egy nagy levegőt és elkezdtem magamat kezelni. Szándékosan sodortam magam olyan helyzetekbe, ahol extrém mennyiségben értek azok a dolgok, amelyektől féltem.


Ez a te fejedben dől el, egyszerűen el kell magaddal hitetned, hogy igazából semmit sem tehetnek ellened. Kinevetnek? és? te is őket?

Megvernek? ugyan! de ha meg is teszik, ők húzzák a rövidebbet! Sokan vannak? de te erősebb, okosabb vagy náluk!


Akitől félek, általában elképzelem magamnak törpeként vagy pelenkában, vagy valami megalázó helyzetben. Valami kis görcsnek, magamat pedig valami természetfeletti lénynek, akinek nem lehet ártani.


Tudom, nevetséges, de nekem ez segített.


Valahol neked kell tudatosítani magadban, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint te, és ha rád szállnak, vagy piszkálnak, akkor az azért van, mert érzik a gyengeséged. Vagy éppen túl zárkózott és különc vagy és ez félelmet kelt másokban, és ezért kezdenek piszkálni.


Itt jön képben a színészkedés. Képzeld el, hogy olyan (vagy még sokkal jobb) vagy mint a többiek, és játszd el. A kétségeidet pedig hagyd meg otthonra.


Nézd, mi a legrosszabb eset? Kimész felelni és kinevetnek? Nevessenek csak. Inkább légy egy jóravaló kedves ember, akin nevetnek, mint egy magába forduló mufurc alak. Előbbi esetben meg fognak szeretni, valaki aki kiáll a táblához, izzad, csetlik botlik, remeg a hangja, de kiáll, mondja, tudja. Előbb utóbb megszoknak, megkedvelnek, csak légy nyitott másokkal, és légy nagyon bátor. Ők is ugyanúgy paráznak helyzetektől, mint te csak jobb színészek, nem látod rajtuk. vagy éppen agresszióval próbálják a félelmeiket leplezni.


Mindig gondolj arra, mi a legrosszabb eset? Mi a legrosszabb ami történhet? És készülj fel rá! Meg fogsz lepődni!

Megölni nem fognak, ebben biztos lehetsz!

2010. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem a pszichológus 1-2 alkalom után megmondta hogy szociális fóbiám és pánikbetegségem van,és beutalt a pszichiáterhez.


amúgy hány éves vagy?

2010. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azt hiszem,hogy nekem is ez a bajom volt,bár én nem beszéltem róla senkinek.Ez szociális szindróma,az biztos.De miért félsz az iskolában?Fogadok,hogy attól félsz,hogy csúfolnak a hátad mögött,és hogy kinevetnek.Hogy mindenki rád figyel,és rajtad nevet...ismerős?Bennem ez még mindig megvan,bár hála a barátaimnak már nem olyan vészes,pedig én is úgy voltam vele,hogy nem mertem elmenni az üzletig sem.És minden ember társaságában ezt érzed,vagy csak a fiatalok között?
2010. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

És nem, általában midig azt érzem amiket leírtál bármennyi idős is az az ember.

2010. szept. 3. 08:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Lennék most pánikos középiskolás. Nekem is ott kezdődött, cuccozás- leállás miatt, DE akkor másképp volt ez. Menekültem volna én is, nem arról van szó, és sulin kivül meg is tettem, annál rosszabb lett!! Viszont suliban órán nem lehetett kimenni és kész. Eleinte azt sem tudtam mi van, alig kaptam levegőt, szédültem, szorongtam állandóan, ültem ott, kivoltam, néha elájultam (nem vicc, volt hogy órán 15 perces eszméletvesztés, azt hitték páran h kinyiffantam), aztán bár nem tudtam mi ez, de rájöttem: hiába érzek halálfélelmet ha 5 rohamból 5ször nem haltam meg, ez hülyeség. Persze ez nem ilyen egyszerű, de nem nagyon volt más lehetőségem akkoriban: ezzel nyugtattam magam mikor rámjött és nagyon lassan de megtanultam magam kihozni. Mára tudom mi bajom, mitől lett. Elmúlni teljesen nem fog, de az ájulásokat én magam győztem le, rohamom a mai napig előfordul mert stresszesen élek, de már nem mindennapos a gond rég.

Csak annyi hogy ez egy iszonyat szar betegség, állapot, de amig a mai tinik ezt rögtön meneküléssel meg gyógyszerrel meg szakemberekkel akarják kezelni, az nem biztos h jó. Tájékozódj kiderjedten h mi a bajod, mi okozza és csinálj végig egy rohamot h NEM menekülsz ki belőle nyugodt helyre. Én az első ilyen után mikor magamat képes voltam lenyugtatni nagyon büszke voltam. Mostanra mindennapos lett, pl mikor dugóba kerülök muszáj észhez téritsem magam, ha egyedül vagyok, tovább kell vezetni, pedig kiszállnék és elfutnék a francba onnan. Nem lehet, ha egyszer lesz egy "sikerélményed" vele, a következőnél már pont az fog segiteni és igy tovább. Nálam is volt visszaesés, de azt mindig magamnak köszönhettem. De az is lehet hogy én tul kemény vagyok magamhoz és ezért másokhoz is..

2010. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mondjuk hozzátartozik h én sose az emberek csúfolásától féltem meg a megaláztatástól meg hogy beégek, nem szeretnek... ezekkel nem volt baj. Ugyhogy sztem is szociális neked, nekem meg erős pánik. Ettől függetlenül amit irtam a szorongásra, pánikrohamra az itt is igaz szerintem. üdv, előző
2010. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!