Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem ad a közegészségügy...

Miért nem ad a közegészségügy lézeres szemműtétet a kispénzű embereknek?

Figyelt kérdés
Nincs pénz egy ilyen klinikára? Tisztelt Egészségügyi Minisztérium! Mennyit ér az emberek látása? A legalapvetőbb érzékelésünk egyike a látás. Nincs az embereknek 500000 forintja egy ilyen műtétre. Az államnak VAN pénze beruházni!!! Talán esetleg illene a főbb városokba egy ilyen klinikát létrehozni és valamilyen IGAZSÁGOS sorrendben az emberek szemét megjavítani. Így, akinek van pénze az megy a magánklinikára, tehát ők (a magánklinikák) sem szenvednének kárt. Akinek nincs pénze, most kimarad ebből. Az meg hogy a szemüvegbiznisz becsődöl, hát Istenem, nem ők az egyetlenek a technológiai fejlődés útján.

2012. nov. 1. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokaknak úgy sem kell, ha van rá pénzük.
2012. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Az államnak VAN pénze beruházni!!!"


Te melyik világban élsz? Az egészségügy az egyik legnagyobb pénznyelő. Honnan szórjunk bele még többet? Vagy fizetnél dupla járulékot, csak minden eddig luxusnak számító beavatkozás fedezve legyen.


A szemüvegbiznisz sem csődölne be, mert a leggyakoribb látásproblémát, az időskori rövidlátást nem lehet így orvosolni, és nem tudom jelenleg hol tart a technológia, de +-1 dioptria a hibaszázalék, így enyhe látásproblémák esetén nem is csinálják.


Abban lenne ráció, hogy a súlyos rövid vagy távollátásban szenvedők esetén támogassák, mert náluk valóban drasztikus életminőségjavulást jelent.

De általában a "zemberek" látásának javítására a szemüveg pont elég, pont jó. Aki meg többet akar, fizessen.

2012. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sajnos ezt a kérdést nagyon sokszor felteszem én is magamban, 11 éves koromtól szemüveges vagyok (már átmentem kontaktlencsére), és nagyon irritálló, hogy minden reggel míg be nem rakom a lencséimet alig látok valamit. Az egyik szemem -3,75ös a másik -4,25ös, szóval eléggé rosszak. Ahogy pénzügyileg állunk, hát sajnos nem hiszem, hogy egyhamar megtudnánk magunknak engedni, hogy megműtsék a szemem :(
2012. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
55%
(most 18 vagyok) utolsó kommentelő voltam
2012. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szemüvegedet is magadnak fizeted, ha lézeres műtétet akarsz, fizesd ki azt is.

Az egészségügy is a mi pénzünkből gazdálkodik, a magam részéről a ténylegesen életminőség javító eljárások finanszírozását támogatnám inkább.

Én is -4,5 dioptriát viselek mindkét szememen. Reggeltől estig az orromon van a szemüveg, és kész.

2012. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"az időskori rövidlátást nem lehet így orvosolni"


Időskori távollátást akartam írni.

2012. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mekkora suttyó kérdés...nem egészségvédő beavatkozásról van szó, hanem pusztán esztétikairól. Sőt, mivel egy (fénytörési hibától eltekintve) egészséges szemet szabnak fel lézerrel, még egészségre ártalmasnak is lehet tekinteni a beavatkozást. Kényelmi beavatkozás, a mellnagyobbítással és a szilikonozott szájjal egy kategória kb.
2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!