Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Artroszkópiás térdműtétem...

Artroszkópiás térdműtétem lesz. Műtét után mikor lehet lábra állni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát erre csak orvos adhat választ.Vagy az aki átesett ilyenen.
2012. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem hétfőn este tízkor volt a műtét kedden reggel álltam lábra és 9 órakor buszra szálltam és hazamentem 4km-t gyalogoltam hazáig.A műtét súlyosságától függ!
2012. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Óh, ez egész biztató. :)
2012. nov. 4. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam úgy volt, hogy pénteken reggel műtöttek, és szombaton este kelhettem ki az ágyból, úgy hogy két mankóval járkáltam. Csak vasárnap engedtek haza. De ez azért volt, mert gerincérzéstelenítést kaptam, így min. 12 órán keresztül nem ülhettem fel, nem emelhettem meg a fejem. A másik ok az volt, hogy sok vér jött a lábamból, így benne hagyták a drain-csövet. De már a műtét után egy héttel mankó nélkül járkáltam. :)

2012. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen műtét lesz. Másfél éve volt artroszkkópos elülső térdszalag pótlásom, azzal három hétig nem állhattam lábra és további fél év volt, hogy ismét mankó nélkül járjak. Jövőre januárban megint lesz egy atrtoszkópos műtétem, akkor szakadt szalag darabjait meg a port állapotát fogják felmérni, azután már másnap ráállhatok :) Kisebb műtéteknél 1 éjszakát kell bent lenned és más másnap ráállhatsz, nagyobb műtéteknél 3 napot kell bent lenni és akár heteken át pihentetnek kell, ha olyan a beavatkozás.
2012. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap volt, reggel, es én délután toló székkel, illetve egy lábon ugrálva haladtam, ma mentem vissza az orvoshoz kötés cserére, és már nyújtanom kellett, és terhelnem. Szóval nekem ugy mond meglett "tiltva" a mankózás, minél jobban kell terhelnem. :)

13/L

2014. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Engem másnap reggel lábra állított a gyogytornasz :)
2014. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!