Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MR / MRA vizsgálat. Van...

MR / MRA vizsgálat. Van különbség?

Figyelt kérdés
Meglehetősn aggódós (nem ilyen finoman: pánikolós) vagyok. Mennyire kell tartanom a koponya MR vizsgálattól (családtag már volt, ő azt mondta semennyire). No és igen, mi az a beutalón hogy MR + MRA vizsgálat elvégzését kéri a doki? Mi a különbség?
2009. aug. 13. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az MR-től alapjában nem kell félned. nem tudom sajnos mi a külömbség a kettő közt, szóval csak MR tapasztalatot tudok írni. ha nincs klausztrofóbiád akkor nem kell tartanod tőle. egyedül akkor van egy kis rizikó ha adnak be kontrasztfolyadékot, van aki rosszul van tőle. én pl nagyon szédültem. de a kezembe nyomtak egy kapcsolót, hogy ha baj van akkor nyomjam meg és azonnal kiszednek a gépből. neked is fognak ilyet adni, szóval semmi pánik, vannak ennél sokkal kellemetlenebb vizsgálatok is.
2009. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az MRA (Magnetic Resonance Angiography) vizsgálat szintén MRI-vel történik. ennél a mérési módnál az ereket képezik le.


Ami a kellemetlensége a vizsgálatnak , hogy szörnyen hangos , és sokáig tart. Előnye , hogy nem használ röntgensugarat.


Egy dologra kell nagyon odafigyelned, hogy semmilyen ! mágnesezhető fém nem lehet a testedben a ruhádon. Zsebeket kiüríteni. Testékszert is ki kell venni. Olyan erős a mágneses tere a készüléknek , hogy simán elmozdítja a helyéről.

Ezeket a vizsgálatot végző technikusok is fogják mondani csak jobb felkészülni.

Ha nő vagy akkor kerüld a sminket -szemhéjfestéket különösen- a vizsgálat napján mert tartalmazhatnak mágnesezhető fémsókat ami akkor lerontja a képminőséget. Rosszabb esetben fel is melegedhet.


Ha koponya vizsgálat lesz akkor fülbevaló hajcsat ne legyen a hajban mert veszélyes, és mint minden fém műterméket okoz.


[link]

2009. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az MR angiográfiának további nagy előnye, hogy nem invazív vizsgálóeljárás(nem a verőérbe juttatják a kontrasztanyagot), viszont jó tudni, hogy egyes esetekben fals eredményhez is vezethet. Egyes érbetegségeket hajlamos lekisebbíteni, vagy eltúlozni. Mindezekkel szemben egy nagyon jó vizsgálóeljárás, csak tényleg nagyon hangos, ezért szoktak füldugót is adni!
2009. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hangos a gép -

Meg kemény a vizsgáló ágy

2014. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!