Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minden műtétnél intubálnak?

Minden műtétnél intubálnak?

Figyelt kérdés

2 éve volt kolposzkópos (LLETZ) műtétem,ami egy rövidke negyed órás műtét volt,de altattak,vénásan.Amit utoljára éreztem,mielőtt elaludtam volna,egy maró érzés a torkomban.Nagymamám szerint,akkor dughatták le a csövet. De nem emlékszem,hogy fájt volna a légcsövem,vagy a torkom a műtét után.

Bár azt is hallottam egy orvosnak tanuló ismerősömtől,hogy az ilyen kicsi műtéteknél is van intubálás,csak erről direkt nem szólnak a betegnek,mert bepánikolna. Nem tudom,mi lehet ebben az igazság,csak rossz,hogy nem tudom,mi történt velem akkor.


2012. nov. 13. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem az orvosnak kötelessége tájékoztatni a beteget arról, ha azt a betg kéri, hogy a műtét alatt mi történik. Amúgy a nővérek is elmondhatják vagy az anesztes...

Igen intubálnak, hogy lélegeztessenek. Az infusion át kapod az anyagot, amitől a tüdődet úgymond "leállítják", hogy ne magától lélegezzen, hanem a gép tegye azt.

Nem kell aggódni, bár van akinél komplikációk léphetnek fel műtét alatt az intubációtól.

2012. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem hinném. Nekem volt méhszájseb-műtétem, de még altatást sem kértem, a vénás kábító injekción kívül semmi nem volt. Volt eü kaparásom altatásban is, de nem tudok róla, hogy intubáltak volna, nem hiszem, csak észrevettem volna valamit legalább utólag.
2012. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom,mert én nem kérdeztem akkor,őszintén szólva eszemben sem volt,hogy van ilyen is,meg kisebb gondom is nagyobb volt annál.És gondolom,ha intubáltak is,ha már úgysem kérdeztem rá,nem is mondták az esetleges "hiszti" elkerülése végett.Én csak abból következtettem rá,hogy azt a maró érzést éreztem,mielőtt elaludtam.

Egy csoporttársamat is műtötték méhszájsebbel,őt is ilyen kis negyed órás műtétben és intubálták is.

Amúgy én örülök,hogy altattak,nálunk nem is volt más opció,de nem is baj,így nem idegeskedtem végig a műtétet,csak aludtam egy jót és már fent is voltam :).Ezek a műtétek úgyis futószalagszerűen mennek.

2012. nov. 14. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Epehólyag eltávolításom volt, teljesen végigvágtak... nálam úgy volt, hogy felébresztettek, majd szóltak, hogy köhögjek, és kivették a csövet, és utána éreztem azt a keserű ízt, ami után nekem is kapart a torkom.

NE aggódj, ez természetes, kitartást és jobbulást!

2012. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én pont közvetlenül az "elalvás" előtt éreztem azt a maró érzést.Bár már úgysem tudom meg az igazságot.
2012. nov. 16. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet savlekötő volt...nem tudom. ha legközelebb mész orvoshoz, tőle megkérdezheted, biztos szívesen válaszol!
2012. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem hinném,hogy a doki emlékszik egy ilyen régi műtétre,meg azt sem hinném,hogy félkómásan savlekötőt öntenek a számba :D...
2012. nov. 23. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!