Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bölcsességfoggal szenvedek -...

Bölcsességfoggal szenvedek - hová menjek vele?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és egy bölcsességfogam sem nőtt ki, csak mocorognak, mocorognak az íny alatt.


Az egyik bölcsességfogam múlt héten áttörte az ínyemet egy kicsit, nagyon fáj, belement a nyílásba az ételmaradék és elfertőződött, lett rajta egy hatalmas kelés.


Megjegyzem, kétszer mosok naponta fogat, használok szájvizet, rágózom, szóval odafigyelek a fogaim egészségére.


Hétfőre több helyen begyulladt az ínyem, gondolom, a kórokozók elszaporodtak a számban (alul-felül több nagy szakasz). Elmentem a fogorvosomhoz, aki lefertőtlenítette a problémás részeket, ideig-óráig még hatott is. A bölcsességfogaimra azt mondta, hogy valószínűleg ki kell műteni azokat, mert rosszul nőhetnek. (Mindig érzem a hol tompa, hol erősebb fájdalmat a számban.) Elküldött a fogröntgenre.


Az ám! Tegnap felkerestem a fogröntgent, ahol az ott dolgozó hölgy tájékoztatott arról, hogy elfogyott a filmje a barcikai kórháznak, jövő hétig nem tud felvételeket készíteni... (EZ A NONSZENSZ!), nincs rá pénz. Bementem Miskolcra, ahol meg nem fogadtak, mivel körzetileg nem hozzájuk tartozom, elküldtek, mert túl vannak terhelve. Már tegnapra nagyon megduzzadtak az ínydarabok, ömlik belőlük a vér és a genny.


Az orvos azt mondta, hogy amint tudok, menjek vissza a röntgenlelettel.


Ma reggelre hatalmasra duzzadt a szám, alig bírom kinyitni. Három felső fogam között van egy nagy tasak, és úgy érzem, hogy be van gyulladva a csonthártya (nagyon mélyről jön az erős fájdalom). Emellett a növekedő bölcsességfogam is ront a helyzeten, mert attól meg az egész alsó állkapcsom fáj.


Mit lehet ilyenkor tenni? Vissza merjek menni a fogorvoshoz röntgenlelet nélkül?


2012. nov. 14. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Csináltass magán fogászaton egy panoráma röntgent, igaz 3000-4000 Ft körül van az ára, de azonnal megcsinálják.
2012. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem ez már szájsebészeti beavatkozás igényel, csak szájsebészeten tudják rendbe tenni, ill olyan magán rendelőben ahol műtétet is végeznek. A fogorvosodnak szájsebészeti beutalót kellett volna adnia. Ha anyagilag megengedheted, menj azonnal egy magánrendelőbe, ott biztosan megoldják a röntgent is. Sok szerencsét neked.
2012. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szájsebészetre menj, kötelezőek ellátni. Ebből műtét lesz valószinűleg.
2012. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!