Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet az infuzioba levego?

Lehet az infuzioba levego?

Figyelt kérdés
2 honapos kisfiammal sajnos korhazban vagyunk. Sok probalkozas utan vegre sikerult a feje betenni a blanurt. Tehnap este kap folyamatosan 50 ml infuziokat, kis fecskendofelebe amit cserelgetnek. Az elobb megdobbenve lattam, hogy buborek halad felfele. Marmint ugy, hogy: folyadek-hosszu szunet-folyadek. Mire kimentem ssolbi az apolononek es beert, teljesen felment neki es eltunt. Annyit mondott, hogy "A, biztos nem lesz baj" Aggodom. Szerintetek van ok ra? Tortenhet olyankor barmi?

2012. nov. 21. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:

a felfelé, az most azt jelenti, hogy a branül felé, vagy vissza?


nem, nem juthat levegő az érbe, bár a kis buborék amit írsz nem valószínű, hogy bármilyen károsodást tud okozni

2012. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felfele ment a kis fejebe
2012. nov. 21. 14:25
 3/10 A kérdező kommentje:
A helyesirasi hibakert bocsi, tabletrol vagyok es siettem
2012. nov. 21. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
ahogy olvasgattam 50 milliliter lehet halálos, na most egy ilyen kis buborék nem (lehet hülyeséget írok, de valamikor jó régen mintha olyant olvastam volna, hogy ez akkor veszélyes, ha a levegő a szívig jut és ott "zavarodik bele" a billentyű, hogy mi a túró van, itt folyadéknak kellene lenni ... tehát egy apró buborék nem tesz kárt
2012. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Kicsit megnyugodtam
2012. nov. 21. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Az távozni fog, nem lesz tőle semmi baja, több levegő kell hozzá, hogy embóliát tudjon okozni.
2012. nov. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt, megnyugodtam. Az ember mindentol felti a gyermeket
2012. nov. 21. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
naná, hogy félted, én is egyfolytában figyeltem az infúziót másfél éves korában :)
2012. nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj. Saját eset: kórházban voltunk, láttam a bubit, jött a nővér és mondta, nincs gond, és ott volt míg belement a bubi a vénába. Azért én is nagyon pánikoltam. Legyél nyugodt, minden rendben.
2012. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az utolso valaszolonak is :)
2012. nov. 23. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!