Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mehet-e a bekötött infúzióba...

Mehet-e a bekötött infúzióba levegö buborék? Korházban fekvő gyermekemnél megdöbbenve láttam!

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató kérdés...Nem vagyok orvos,vagy szakember,de én azt válaszolnám,hogy nem,nem lehet.Az ember véráramába levegő nem kerülhet,márpedig az infúziók intravénásak:S
2010. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a pici buborékok nem veszélyesek.


csak összehasonlításképpen: a halálos adag az kb 20-30ml az azaz akkor van probléma ha az infúziós csőben csak levegő van(ugyanis egy infúziós cső űrtartalma kb ennyi).ennek körülbelül a fele 10ml vár veszélyesnek minősül. 1-2ml levegő még belefér.


de ha sok levegőt láttok benne (vagy úgy gondoljátok hogy sok), szóljatok a nővérnek, ugyanis semmi baj nem származik belőle ha hívjátok, max azt mondja hogy jólvan az.


ja mégvmi: nem tudom a fenti értékek gyerekekre mennyire igazak én ezt Ápolástanból tanultam, ott nem különböztettünk meg gyereket és felnőttet de lehet hogy van rá külön határérték.

2010. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.ápolónőnek tanulok,mellette kórházban dolgozom.nagyon fontos infúzió bekötése előtt a légtelenítés(buboréktalanítás),sólyos következménye lehet ha bekerül a véráramba.én úgy tanultam,hogy 50ml levegő okoz bajt,annál kevesebb nem,de fő az elővigyázatosság.a pici buborékok nemártanak,mert megtapadnak az infúziós szerelék falán.nem tudom hogy azokra a kicsikre gondolsz,vagy olyanra,hogy megy a folyadék a "vezetékben"aztán kis "szünet" vagyis a levegő,és aztán újra a folyadék.mert ha az utóbbi akkor az nagy ápolói hiba.de mégegyszer mondom 50ml nél ártó.
2010. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ebben a temaban kompetens, de gondolj bele, hogy ha nem lenne n'emi levego, akkor nem tudna folyni az infuzio:)
2010. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!