Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Október 1-től munkanélküli...

Október 1-től munkanélküli vagyok. Még nem rendeztem a TB-met. Ha elmegyek az SZTK-ba nőgyógyászhoz, ellátnak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 23:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És kapsz álláskeresési járadékot? Mert akkor rendezett a tb-d, csak akkor nem, ha nem kapsz a M.ügyi központtól egy fillért sem.
2012. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kapok sajnos, mert csak 3 hónap bejelentett munkám volt, október 1-ig.
2012. nov. 22. 23:38
 3/17 anonim ***** válasza:

45 napig még ellátott vagy, csak nov. közepétől kell rendezd.

Ha bejelentkezel a Mü. Kp-ba, akkor ellátott vagy, nem kell fizetned magad után a járulékot.

2012. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Attól, h bejelentkezik a M.ügyi központba nem ellátott, csak akkor ha kap álláskeresési járadékot, mert abból vonják!!! ha megszünt a járadék folyósítása, vagy nem is kapott alaból, akkor a m.viszony megszünésétől kezdve 45 napig még biztosított... Tehát november 15-ig az voltál.


Valószínűleg még ellátnak, de fogják mondani, h rendezd a NAV-nál a tb-det.

2012. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak off.

Én is regisztrált munkanélküli vagyok,de nem részesülök tb ellátásban.

Csak addig fizetik a Tb-det amig kapsz ellátást a munkaügytől.

Utána elmész az önkorméányzathoz,és Ők egy évig fizetik a Tb-det.

2012. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

00:07-nek bocs nem az utolsónak.

De mondom menj el az önkormányzatra és ott fogsz kapni szociális ellátást,havi 22.800Ft kötül,és 1 évig fizetik a Tb-t.

2012. nov. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, az jó ötlet, az önkormányzat, csak ott meg kell felelni pár feltételnek.. pld. nem lehet ingó vagyonod, pld. autó, telek, ilyesmi a neveden.. meg vizsgálják az egy háztartásban élők jövedelmét, stb... Én is voltam hasonló cipőban pár hónapja, és nem kaptam meg az ellátást, mert a férjemnek van egy 3 éves autója....
2012. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0613502133 -at ha felhívod akkor ott ellenőrizni tudod érvényes-e még a taj számod. egyébként próba szerencse, csak ha gyógyszer kell az csak teljes áron van.
2012. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet ingó vagyonod?

A családomban is van olyan,akinek van kocsi,telek,ház stb...mégis kapja.

Abban viszont ahogy írod is én sem vagyok biztos abban,hogy akkor mi van ,ha a kérdező családjában pl apu,anyu dolgozik,van bejelentett munkahely stb...

Ezért nem is írok inkább hülyeséget,de sztem ettől függetlenűl,még az önki 1 évig fizeti a tb-jét.

Hát el kell menni és meg kell kérdezni.

2012. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__2298..


Nem kell fizetned a nőgyógyásznál, de a doki valószínűleg figyelmeztetni fog, h rendezd a jogviszonyodat. Itt a 8-as választ olvasd el, ő jól írja le.

2012. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!