Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Október 1-től munkanélküli...

Október 1-től munkanélküli vagyok. Még nem rendeztem a TB-met. Ha elmegyek az SZTK-ba nőgyógyászhoz, ellátnak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 23:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Helo, HÁZTARTÁST néznek. Ha a szülők külön laknak, és nincs a családtagok között ún. tartásra kötelezettségi viszony, akkor nem számít, hogy mijük van. (Még. Mert esett szó róla, hogy kiterjesztik a tartásra kötelezettséget...:S)
2012. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet ingó vagyonod?

A családomban is van olyan,akinek van kocsi,telek,ház stb...mégis kapja."


Nem tudom.. ráadásul a kocsi nem is az én vagyonom, hanem a férjemé... És mivel a férjem keresete és a családi pótlékunk összesen több volt, mint 130 ezer Ft, itt se jött be a dolog, mert valami olyasmi volt, hogy akkor adják az ellátást, ha az egy főre jutó jövedelem kisebb mint 38 ezer Ft, plusz nem lehetnek olyan "ingóságaink" ami érték, és amit el tudnánk adni, h meg tudjunk az árából élni. (Hálistennek röviddel ez után a rémálom után találtam is egy jó m.helyet) :)

2012. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A családi pótlék,meg a többi oké.de a többit nem értem.Lehet a 3 éves kocsi volt akkor a gond.

Sajnos én sem vagyok jártas ebben.

2012. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja igen a férjed fizetése így már ok értem.
2012. nov. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az autó is tutira gond volt az önkormányzatnál.. amúgy mondta az ügyintéző, h lehetett volna 20 éves is... akkor se kaptuk volna meg a 22.800 Ft-os ellátást, mondván, a kocsit 200 ezerért el lehet adni, és abból lehet élni pár hónapig, és közben tessék munkát keresni...


Durva, h 19 év munkaviszony után, mikor munkanélküli lettem, 3 hónapig kaptam az ellátást, és utána 3 hónapig a nagy semmit... (ekkor próbálkoztam az önk.nál, h legalább a havi gáz és villanyszámlánk kijött volna belőle).

2012. nov. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amikor rendezetlen tajjal mentem orvoshoz, mindössze annyi történt, hogy kaptam egy papírt, amire az volt ráírva, figyelmeztetjük hogy társadalombiztosítása nem rendezett, kérjük intézkedjen.
2012. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,a mi kocsink 14 éves,és mégis kapom.

Igen,kicsit bosszantó,hogy ennyi év után most nem jár semmi!Kitartás!

2012. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!