Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Depresszióval pánikbetegséggel...

Kriszti77 kérdése:

Depresszióval pánikbetegséggel és munkahelyi problémával meddig irhat ki a házidoki? elmondhatom neki?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kolléganőm ugyanilyen indokkal már három hete nem dolgozik, úgyhogy három hét az biztos.

Az ő indoka: olyan depressziós, hogy nem tud felkelni.És megy a hasa az idegességtől.

Én erre nem tudok mit mondani, ha az ember elveszti a munkahelyét a sok táppénz miatt, csak még depisebb lesz és akkor tényleg f*shat.

Ha kell a pénz felkelek, és bevonszolom magam, ha nem kell akkor meg ne hitegessük a többieket hogy majd egyszer visszatérünk dolgozni, addig is nyomják csak helyettünk.


Nem hinném hogy ettől megoldódnak a gondok. A munkahelyi gondok csak szaporodnak, mert a kollégáid addig is helyetted dolgoznak, és nem lesznek túl boldogok, ha megtudják miért nem veszed ki a részed a munkából.


Mondom, három hét a biztos, de egy főnök sem tolerálja az ilyesmit. Ha kell a munkahelyed menj be, tartsd meg, ha meg nem bírod elviselni a helyet, akkor mondj fel.


Dokidat neked kell ismerni, de ha nem vevő az ilyen luxusbetegségekre, akkor mondd azt hogy hasmenésed van. Ha ír gyógyszert menj vissza hogy még mindig... és mire végigjárod a felesleges kivizsgálásokat el is telik egy hónap táppénzen. :S

2012. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajna ez nálam nem luxusbetegség.vizsgálatokra is járni kell a pajzsmirigyem miatt.sajna állandóan szédülök és nem tudok felkellni. amugy meg a kollegáim csináltak ki idegileg :(((
2012. nov. 28. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Én is pajzsmirigyes vagyok, gyógyszerrel beállítható. Én is mindig szédülök, kimerült vagyok, ez van. Kell a pénz, dolgozni kell.

2. Ne hagyd magad kicsinálni. Vagy válts munkahelyet. Azzal hogy táppénzen vagy nem oldod meg a problémát, ahogy újra mész dolgozni megint pszichós leszel. Vagy tanuld meg kezelni a konfliktust vagy keress másik munkát mert ez így értelmetlen.

2012. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk ezt a főnök nevezte el luxusbetegségnek. Hiszen szinte mindenkinek van valami lelki nyavalyája, főleg a mi munkahelyünkön, ahol tényleg farkastörvények uralkodnak, és a gyengébbeket kifúrjuk.

Azt mondta, a mai világban luxus ezzel otthon maradni, így csak az teheti meg, akinek nincs szüksége a munkabérére. A többi némán szenved.


Hozzáteszem egy évig a szobám rabja voltam, olyan súlyos volt a pánikbetegségem. A gyógyszerek csak rontottak a helyzeten. Aztán rájöttem, hogy bármilyen veszély fenyeget kint, az semmi ahhoz képest hogy éhen fogok halni pénz nélkül, tehát dolgoznom kell.

Innen már csak egy lépés volt a gyógyulás.

Az maradhat a "szobája rabja" akit eltartanak. A többi embernél győz az életben maradási ösztön.


Ezért luxus betegség. Mert aki nem teheti meg hogy pánikbeteg vagy depressziós legyen (vagy legyen hát az, de otthon nem maradhat vele), az meggyógyul spontán.

2012. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Addig maradj otthon míg jólesik.

Én anno megkérdeztem a háziorvost meddig tud kiírni maximum. Azt mondta bármeddig.

Ha nem vagy jól, maradj otthon, pihenj.

Ha gyógyszert kapsz a pánikra/depire, 2-3 hétig lehet hogy kicsit rosszabb lesz. Addig semmi esetre se állj munkába.

Jobbulást kívánok!!!!

2012. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Luxusbetegség" meg "aki nem engedheti meg magának, az meggyógyul", vazze... Az ilyenek miatt nem mernek az emberek beszélni a problémáikról meg orvoshoz menni. Mondd ugyanezt egy rákbetegnek vagy hasonlónak, abból is volt már, aki kigyógyult az akarata erejével, akkor a többi biztos csak szimulál. Bocs, de az ilyenek, mint te meg a főnököd, rengeteget ártanak a betegeknek.


Kérdező, ezzel nem a háziorvoshoz kell menni, hanem pszihológushoz vagy pszichiáterhez. Utóbbi azért jobb, mert fel tud írni gyógyszert, ami addig is rendbehoz, amíg el nem tudod kezdeni a rendes terápiát, ami után leállhatsz a gyógyszerről. A háziorvos legfeljebb xanaxot tud felírni (nem lesz "nem vevő a luxusbetegségekre", mert az első válaszolóval ellentétben ő járt orvosi egyetemre), de azt nem szedheted életed végéig, mert akkor nem fog hatni. A SSRI antidepresszánsok elég jók, utána meg kognitív terápia, ami megtanít kezelni a stresszt és elűzni a depressziót. Nem tudom, anyagilag hogy állsz, mert a fizetős terápia belekerül némi pénzbe, de előbb-utóbb sorra lehet kerülni a TB-snél is (addig ki lehet húzni a háziorvos által felírt xanaxszal). Jobbulást kívánok!

2012. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Jól van, akkor tegyük fel nem luxusbetegség, akkor dőljön csak be a gyógyszeripar kampányainak, szedje a gyógyszereket, amiktől letompul és elbutul, de AZ EREDETI PROBLÉMÁJA OTT MARAD!

Viszont hozzászokik és egyre mélyebbre süllyed.

Tudom, mert próbáltam.


Az ember, ha ilyen pszichés beteg egy ponton rájön, hogy a pszichiáter csak begyógyszerezi, hogy nyugton legyen, a pszichológus meg nagy ívben tojik az ő lelki sirámaira, és jobb esetben megpróbál önmaga megoldást találni az érzelmi zavarára. Főként ha nincs ki eltartsa amíg keresőképtelen. És akkor győz a muszáj és az akarat. És akkor szarul van, de éli az életét. És úgy elfoglalja magát a mindennapokkal, hogy észre sem veszi, de erősebb lesz azoknál, mint akik eddig kicsinálták.

Velem ez történt.


Én addig meditáltam bezárva a szobámba míg rájöttem mi okozza a rettegésemet és a depressziómat. Mert mindennek van egy kiinduló pontja. Utána már csak szembe kell nézni vele. És akkor erősebb leszel bárkinél!

2012. nov. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a munkahely okozza a problémát alapból akkor az a legegyszerűbb ha otthagyod és keresel mást vagy menj el távpénzre és közben keresgélj már.


Én is ugyan úgy voltam, mint te és a munkahely miatt voltam nagyon szarul. Váltottam, de ott még betegebb lettem lelkileg. Ekkor mentem emiatt háziorvoshoz, aki azt mondta akármeddig kiír. 3 hétre írt ki végül és utána visszamentem, de a probléma továbbra is fenn állt.


Jelenleg munkanélküli vagyok és továbbra is beteg. Szedem a gyógyszert ami nem ér semmit és járok terápiára ami szintén nem használ. Megtaláltam azóta a probléma valódi forrását, ami kihatott az élet minden területére (a munkára, családomra, kapcsolataimra egyaránt), de mivel nem tudtam megoldást találni rá, még mindig tehetetlen vagyok.

2012. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rlég baj hogy olyan nagyszerü kollegák vannak az életben hogy kicsinálják az embert lekileg aztán táppénz majd munkanélküliség.farkastörvények vagy nem .elléggé nem korrekt hogy kicsinálják az embert egy életre.már lassan az utcára sem tudok kimenni a rosszulléttöl :(
2012. nov. 29. 11:51
 10/11 Csakagucci ***** válasza:
0%

"Addig maradj otthon míg jólesik......" persze....csak éppen abba nem gondol bele senki, hogy a másik "luxusbetegséges" miatt helyettesítő kollégának meg hetekig vagy előfordul, hogy hónapokig kell a másik helyett dolgozni,mert annak éppen lelki porblémái vannak!!!!

És a helyettesítő kolléga meg emiatt készül ki idegileg, mert 2x annyit kell dolgoznia, ugyanannyi pénzért...Ez nem számít igaz???

Javaslom,hogy próbáld ki milyen jó, mikor más lusta, szimulálós kollégája helyett kell robotolni 2 hónapon keresztül folyamatosan....míg a másik addig otthon a seggét vakarja....!!! És ezt évente megismételve, mindig!

Aztán azok után már nem ilyen véleményt írnál....

2019. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!