Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval, pánikbetegségge...

Depresszióval, pánikbetegséggel, párkapcsolati problémával kihez lehet/érdemes fordulni? Pszichológushoz vagy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először pszichológus, aztán majd ha ő úgy ítéli meg, elirényít pszichiáterhez. Annyi a különbség, hogy a pszichológus nem írhat fel gyógyszert, mert nem orvos. Beszélget Veled, kérdez, pszichoterápiát végez. A pszichiáter pedig szükség esetén gyógyszert ír fel Neked. De vannak olyan szakemberek is, akiknek mind a 2 végzettségük megvan.

HA pesti vagy, írj privit, ajánlok egy nagyon jó pszichológust.

2009. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát,sok féle választ tudnék adni.

Előszőr is te egy ördögi körbe záródtál és nem tudsz kilépni belőle.

A rossz kapcsolat depressziót okoz.Boldogtalanságot.

De a betegség is megrontja a kapcsolatot.Most kérdés:Mi volt hamarabb a tyúk vagy a tojás?

Voltam hasonló helyzetben.


A pszichiáter majd akár el is kezelhet olyan gyógyszereket ír fel.De ha minden kötél szakad akkor muszály.


Jobb a pszihológus,de ez attól függ mennyi erő van benned a változtatáshoz.

Jót tesz egy barátnő is aki őszintén a javadat akarja és meghallgat.Akár itt az interneten is


Kapcsolódj ki,mozdulj ki a házból,szórakozz.


Ha gondolod meghallgatlak,hogy pontosan mi a baj,mert mondom voltam én is így(10 éve),de most már semmi bajom.

2009. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem pont így van. Pánikbeteg sem én vagyok, hanem a párom. Van némi pszichodrámás előéletem is. Most a kettőnk dolgát szeretném (külön-külön és együtt) megoldani.
2009. ápr. 1. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Egyetértek a 2.-kal abban, hogy sokszor egy barát, vagy akér a Te akaratod többet ér.

Sajnos nagyon sok a rossz vagy nem megfelelelő szakember mind a pszichológusok, mind a pszichiáterek között, főleg, ha nem privátban keresel fel egy szakembert, hanem SZTK-ban.

2009. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok évig voltam pánikbeteg (szerencsére már gyógyult vagyok gyógyszert sem szedek). Javaslatom pszichiáterhez fordulj mert van amikor a pszichoterápia, magatartásterápia nem elég és gyógyszer kell!! Nem érdemes a problémával viccelni és elbagatelizálni sem nálam is azt hitték az elején hogy elég a lelkizés, ebből az lett hogy majdnem egyik gyógyszer sem használt már!!
2009. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értem akkor a hátteredet.A párod a beteg?
2009. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A párom pánikbeteg, én meg időnként depresszióval, szorongással küzdök.
2009. ápr. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!