Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan határozhatom meg hogy...

Hogyan határozhatom meg hogy a telefonomon milyen erővel hallgathatom a zenét hogy ne legyen halláskárosodás és ne az legyen hogy egy hónap mulva már hangosabban kell hallgatnom?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

mindenképpen károsodik a hallásod!


Én a hangerő felén szoktam hallgatni.Már kb 4-5 éve hallgatok zenét heti 5-6 órát,de nem érzem,hogy romlott volna a hallásom.

2012. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jómagam nagyon sokat hallgatok zenét, nagy fülessel (nem fülbedugós, hanem hagyományos) itthon: gyászolok. A zene nagyon sokat segít. TV-t is fülessel nézek + 5 m-es drót.


Amikor rosszabbul vagyok, nagyobb hangerőn hallgatom a zenét, és azonnal észre szoktam venni, hogy gond van, mert "elfárad" a fülem. Elkezd zúgni, sípolni, rosszabb esteben tompán fájni a fülem. Ilyenkor mindig szoktam csendszüneteket beiktatni. Semmit sem hallgatok, és a lehető legtöbbet vagyok egyedül, csöndben.


Egy-két nap csendszünet után nagyon halkra veszem a TV-t, olyan halkra, hogy alig halljam, és pár napig így hagyom. Aztán veszem vissza normálra, és a nagy hangerőt nagyon-nagyon ritkán használom.


Ha idegesít a dolog, menj el egy orr-fül-gégészhez és viszgáltatsd ki magad (nem fájdalmas, piti az egész) és kérj tanácsot tőle. Inkább előbb, mint utólag, amikor már nemigen lehet az emberen segíteni.

2012. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!