Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bizonyos 'Scoliosis tornával...

A bizonyos 'Scoliosis tornával' milyen hamar hozható rendbe egy enyhe jobb oldali bordapúp? Milyen gyakran tornázzak? (Gyógytesire nem járok, csak itthon kell tornáznom)

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 17:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszoljatok! Mert az újabb félévi sulis szűrővizsgálaton nem szeretném ha nem látszana javulás, sőt hogy rosszabb legyen! :S
2011. jan. 19. 18:58
 2/6 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hány fokos a gerincferdülésed? Nem kéne rá korzettet (fűzőt) hordani? Ha igen, akkor kérlek írj meg és küldj el nekem egy kis privátot, mióta van, hány fokos stb. Tornában ajánlom a Schrott terápiát. Üdv. és jobbulást kívánok:

Dr. Dav

2011. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Dr. Dav!

Köszönöm válaszodat! A bordapúp nem súlyos egyáltalán, csak enyhe. Az iskolaorvos se küldött el sehova, mert azt mondta, fölösleges lenne gyógytesire járnom, csak otthon tornázzak időnként. Fűzőt, remélem, nem kell hordanom, hiszen akiket ismerek és fűzőt hordanak, olyan görbe a hátuk, mint a C betű, s nekem 'szabad szemmel nem látható', vagyis semmiféle különleges torzulás nem látható egy nem hozzáértőnek a hátamon.

A fokot sem tudom.

Mégegyszer köszönöm!

2011. jan. 20. 16:56
 4/6 Dr. Dav ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én azt javaslom, hogy kérj az iskolaorvostól egy beutalót ortopédiára, mert szeretném, ha megröngteneznék a hátadat, a biztonság kedvéért, hogy mekkora a gerincferdülésed. Nyugi, minden rendbe fog jönni;) ha szeretnéd, tudok nagyon jó gyógytornásznak elérhetőségét adni, ő segít:) Mert hogy a szimmetrikus gyógytestnevelés tényleg semmit nem segít, az egyetlen, ami segít, az az egyénre szabott gyógytorna. Várom a válaszodat:) Ha majd elmentél röntgenre, megérted, milyen jó, hogy megnyugodhatsz, vagy azért, mert van egy egyéni gyógytornával kezelhető problémád, vagy azért, mert nincsen semmi kezelendő bajod, a bordapúpon kívül, bár én azért nem vagyok biztos benne, hogy csak kis gerincferdülésed van. Ha igazam van, akkor is teljesen teljes életet élhetsz természetesen:D. Az nem igaz, hogy a fűzősöknek c-alakú háta van, az csak az úgynevezett Scheuermann-kórnál, amikor olyan irányú a gerincferdülés. Ha oldalirányú, akkor egy 25-30 fokos is el tud bújni.

Várom a válaszod:):)

Üdv.:

Dr. Dav


Bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj:)

2011. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kedves dr Dav! A kérdezőnek adott válaszod miatt kapcsolódok a régi levélváltáshoz, hátha kapok reagálást. Az említett betegséggel élek fiatal anyuka korom óta, ami huszon éve volt, tehát régen. Már az esküvői fotókon is látom magamon az elváltozást, de senki nem foglalkozott vele, én sem. 3 szülés után, panaszok,röntgenek és hiúsági okokból tudatosult bennem, hogy visszafordíthatatlan baj van. Gyógytornáztam, ha van lehetőségem háton úszkálgatok, itthon tornázgatok, 1 alkalommal megfizettem a drága schroth terápiás gyógytornászt. Torsios gerinbetegségem van, nem!! így születtem. Tele gátlással, "szégyenérzettel" és az erőltetett jó tartás miatt, erős jobb oldali borda-hát fájdalmakkal. Az ajánlott scroth tornához már idős vagyok, a gyógytornász szerint, akihez elutaztam Bp-re. Végül mindegy, mert 10 alkalmat ki sem tudtam volna fizetni. Csinos nő létemre, félek megfordulni, mert szégyellem a hátam. Tanító lévén, a diákok jelzőt is aggattak rám, a 2 fülemmel hallottam. Sokat olvasok erről a 3D-s gerintorzulásról, az okát igazán nem tudják. Amúgy anyukám háta is ilyen lett, a testvéremé nem. Soha nem gondoltam magamról, hogy valójában nyomorék vagyok, pedig ez az igazság. Szerencsére tartom magam, sokan nem veszik észre, legalábbis nem azonnal. Hogy miért írtam? Hátha érkezik valami reális bíztatás...
2012. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bori Baby válasza:
Sziasztok! KIslány koromba másfél cm pordabúpom bolt. Gerinferdűlésem is van. 29 éves vagyok. Apukámtól örököltem mára már nagyaon fáj se a felxtor se a kenőcs amit kaptam nem segít! Mivel az orvos A házi látta a gerinceből indul ki jobb oldalra szemmel nem látható csak ha lehajulok. Ha kihúzom se. Tudna valaki valami bíztatót mondani olvashattam van mód és lehetőség rá de a gerinemből indul így nem bíztos h műthető és azt is halottam nyomorék is lehetek ettől. De idővel öreg koromba ha nem lépek ez csak nőni fog és egyre jobban fájni fog! Hozzá teszem 2 gyerekem van akik úzsnak ez miatt is. Nehogy ők is. Köszönöm ha tud valaki mondani bíztató szavakat ha nem azt is. Csak tudjam. Beutalóm már van az oropédiára. Borbála.
2016. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!