Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvoshoz hogy kell menni?

Magánorvoshoz hogy kell menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit ciki a kérdés, de nevelt gyerkőcöm "lett" és el kell vinnem magán bőrgyógyászhoz, mert rengeteg "uszodaszemölcs" van rajta olyan 40 db (szülő eddig nem foglalkozott vele).


Csakhogy életemben nem voltam még fizetős orvosnál!


Leírnád, hogy megy ez? Részletesen. Mennyire előre kérjek időpontot? Hogy? Ott mikor illik fizetni és kinek? A kötelezőn felül még adtok "hálapénzt"?


Nagyon szépen köszönöm!


2012. dec. 16. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:

Kimaradt egy vessző, bocs.


Magánorvoshoz hogy kell menni??

Ne írjátok, hogy "gyalog vagy kocsival"... :D :D Köszi! :)

2012. dec. 16. 19:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Keresel egy bőrgyógyászt, felhívod, lehet, hogy asszisztens veszi föl, aki az időpontot adja. Szerintem max. egy hét a legnagyobb várakozási idő,(magánrendelésen), de lehet , hogy pár nap múltára már kapsz is időpontot megkérdezheted az árat is, hogy mennyibe kerül.Általában felajánl több lehetőséget, és azt választod, amelyik neked jó. Általában 1 alkalom mondjuk 5000 ft ( egy példa, lehet, hogy csak megnézi, lehet kenőcsöt ír fel, vagy beutalót) Nem szokták kérdezni mi a baja időpont kérésnél. Megmondja az időpontot mondjuk december 20. 15 óra. Megkérdi és felírja a nevedet, vagy a gyerekét.Adott időpontban viszed a gyereket, és az orvos meg fogja kérdezni mi a baj, illetve megvizsgálja.

Én kórházba kértem szintén bőrgyógyászatra, január végére kaptam időpontot, és ez nem magán orvos, hanem tb finanszírozott.

Hálapénz, nem kell adni.Fix tarifával dolgozik.A vizsgálat után, mikor a receptet írja az orvos, illetve megbeszéltétek a felmerülő kérdéseket, akkor megkérdezed mivel tartozol. Hidd el nem fog szégyenlősködni, itt ez így működik.

Remélem tudtam segíteni :)!

2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és aztán persze minden következő alkalom megint fizetős, függetlenül attól, hogy mit csinál akkor a gyerekkel.
2012. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Általában felajánl több lehetőséget, és azt választod, amelyik neked jó.--ezt az időpontra értem, nem az árra :D :D
2012. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez 200%-ban hasznos, nagyon szépen köszönöm!!
2012. dec. 16. 19:39
 6/9 A kérdező kommentje:

És még annyi csak, hogy a pénzt az orvosnak illik adni, vagy az aszisztensnek?


Bocsi, de én magam is nagyon fiatal vagyok és mióta a gyerkőcök nálam vannak, egy csomó ciki és egyben vicces helyzetbe kerültem... :D

2012. dec. 16. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az orvosnak, de ha mégsem, akkor majd tovább küld az asszisztenshez, aki ad számlát, én voltam már így is úgy is, csak az nőgyógyász volt.Ne aggódj, elsőre senki nem tudja :).
2012. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :)!
2012. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók! :)


Nagyon szépen köszönjük, már csak pár "pötty" van, meg is gyógyult a pici (kapott gyógyszert).


Köszönjük, nagyon rendesek vagytok!!

2013. febr. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!