Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha kórházban fekszel és...

Ha kórházban fekszel és elutasítod a katétert akkor befognak pelenkázni a nővérek?

Figyelt kérdés
Januárban fognak műteni és napokig nem állhatok majd lábra.
2012. dec. 28. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem kérdezik, hogy elutasitod-e, ugyanis ha indokolt, akkor kapod.


Akinek szükséges, a katéter NÉLKÜL nem tud pisilni, ami életveszélyes lehet.

2012. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem kérdeznek, lefognak legrosszabb esetben, de amúgy ha nem vagy görcsös, teljesen ki lehet bírni, ne izgulj ezen. Mondjuk én előtte egy órával bevettem egy algopirint és egy nyugtatót, mert én is ilyen beszari vagyok.
2012. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Felteszik a katétert és kész.


Ha az eü. állapotod úgy kívánja, akkor nem fognak engedélyt kérni tőled - nyílvánvalóan -, mert nem te döntöd el, hogy milyen kezelési mód kell a betegségedre, hanem a doki és azt a döntést a nővérek csak végrehajtják.


Kevesebb olyan műtét utáni állapot van, amikor egy-két napon belül nem állhatsz lábra, mint az ellenkezője, de azért van, és ha olyanban lesz részed, akkor nem fognak pelusozni, hanem kapsz egy katétert. Nyugi, ki lehet bírni, főként, ha lány vagy. A fiúknak kicsit nehezebb a dolog.

2012. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

( nővér vagyok urologian ) :)


Ez bizony nem így működik. Bárki megtagadhatja a katéterezést. Az orvosok, nővérek elmagyarázák mik lehetnek ennek a következményei es ha ezek után sem akarja akkor nem lehet mit tenni. Ha nincs olyan mentális vagy más egészségügyi állapotban ami lehetővé tenné a kényszerintézkedést akkor mindenki a maga szabad akarata alapján dönt.

Az más kérdés hogy ha a húgyholyag megtelik akkor saját maga fog könyörögni a katéterért.

2012. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen el lehet utasítani a katéter.
2022. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!