Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha textil pelussal szeretnék...

Ha textil pelussal szeretnék pelenkázni már az első időkben, akkor hány darabot érdemes beszerezni, hogy ne kelljen minden nap mosni?

Figyelt kérdés
Külsőből szerintem úgy 3 darabot veszünk majd. Mennyi kell kb. pelenkázásra, ha csak azt használjuk és mennyi még,amit a fejecskéje alá kell tenni, vagy büfiztetünk vele stb. ?

2012. nov. 13. 07:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40-50 db :)
2012. nov. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Igaz mi eldobhatót használunk pelenkázáskohoz.De a büfiztetéshez,feje alá,ágyra leteríteni stb.Kevésnek bizonyul a 15db.Pelenkát naponta 10-et használtunk,utána lecsökkent 1,5-2 hónapos kora körül lecsökkent 7db-ra.Most (pont ma 5hónapos) napi 5-6 pelenka elmegy.


Összegezve db-ra:Pisi/kaki : eleinte 8-10db/nap

később:7-5db/nap

bufi/stb:eleinte:5-6db/nap

2012. nov. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Feje alá: 2 naponta cseréltem, de ha lebukta, akkor természetesen kicseréltem. szerintem 5 db ebből

büfizéshez 2-3 db.

pelushoz 50 db körül, ha nem akarod minden nap mosni

meg persze gumibugyi is kell

2012. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

Ha jó minőségűek akarsz, Ikeában kapható pelenkát ajánlom, az a legjobb, a Tescos, meg a baba boltokban kapható olyan vékony, hogy átlátszik!!!

50 db minimum, és 15 db külső gumibugyi is kell minimum, mert ha az is pisis lesz, azt is ki kell mosni, mert büdös lesz!

Hát kemény lesz, gyüjtheted vödörben a fürdőben a pisis pelusokat, az a szag, undorító, a kákát azonnal ki kell mosni a pelenkából, majd azt is leáztatni...

1-2 hónap után a pelenkák foltosak lesznek, semmivel sem jö ki a kaka, a pisitől is sárgúl...

2012. nov. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom elsö baba lesz...Mindig megmosolygom az ilyen kezdeti lelkesedést! :)
2012. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

hát igen,igen, sok mindenki megmosolyog és egytől egyig mindenki lebeszél róla! de még nagy az elhatározás :) sokan csinálják így, ezért gondolom, ha rögtön ezt használjuk,ezt szokom meg,akkor nem fog hiányozni az eldobható pelus. mondjuk attól félek,hogy megveszem a sok textilpelust és feladom a dolgot... mert akkor mit csinálok azzal a rengeteg pelenkával XD

de majd erőszakot teszek magamon :D

2012. nov. 13. 08:28
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy mosd (gondolom pénz spórolás miatt), akkor tudom neked ajánlani azt a pelenkát ami kívülről úgy néz ki mint az eldobható pelus, mosható, betétet kell bele venni ami szintén mosható. Patentos megoldása van (és talán tépőzáras), újszülött kortól 1-2 évesig állítható a patentokkal. Én vaterán láttam először ilyet, mégsem az a hagyományos gumibugyi, sőt nagyon szép mintásak is vannak meg színesek. Lehet használtan is venni jó állapotúakat és persze újakat is, ennek darabja 1000Ft körül van plusz a betét. Én ilyeneket akarok venni az eldobható pelus mellé, jól fog jönni húzósabb hónapokban, vagy ha otthon vagyunk spórolhatok ezzel. Igaz nem annyira olcsó az elején megvenni, de az eldobhatónál még mindig olcsóbb.

2012. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%
Ha majd utánagondoltok, hogy ezeket a textil pelenkákat mennyiszer kell kifözni, fertötleníteni, áztatni, gözvasalni...rájöttök, hogy egyáltalán nem gazdaságosabb, mint a napjainkban használatos eldobható pelenka!
2012. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

én is tetra pelenkát használok pelenkázáshoz, - bár én eldobhatóval kezdtem, tehát egy időben nem használtam pelenkázáshoz is és fej alá is -, de ha most vásárolnék épp be, akkor szerintem 35-40 darabot vennék. Csak annyi lesz a különbség, hogy az elején gyakrabban kell majd indítani a mosógépet, mert gyorsan megtelik. (büfivel az elején sok a baleset :))

Ha el akarod különíteni a büfis és fej alá való pelust, akkor szerintem kb. hasonló arányban fogy majd, tehát 20-20-at javaslok.


Külsőből 3 elég lesz, elég gyorsan száradnak.

2012. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
kedves 7-es! köszönöm szépen, ismerem ezeket a pelusokat,de azt olvastam,hogy újszülöttre még sokszor nem passzolnak,hiába egyméretesek,szóval az első pár hónapban még tetráznék és majd utána szerzem be az AOI pelusokat. már én is néztem vaterán, egyébként inkább 2000 ft. egy darab és még szerintem ez a legolcsóbb, ráadásul biztos nem is olyan jó minőségű,mint amelyiknek 5-6E ft darabja! de biztosan ki fogom próbálni!
2012. nov. 13. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!