Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosomtól kaptam egy...

Háziorvosomtól kaptam egy beutalót laborra, területileg is megvan szabva az hogy hol fogadják el?

Figyelt kérdés
Vidéken laknak a szüleim, én egy éve felköltöztem Bpre, a háziorvosom vidéken van, és nemrég a szünetben elmentem hozzá kaptam beutalót a laborba vérvizsgálatra egy betegség gyanuja miatt, csakhogy már dolgozok és nincs szabadságom, nem tudok visszautazni az ország másik felébe a kirendelt ügyelethez. Van lehetőség arra hogy egy budapesti kórházba is elfogadják a beutalót? (nincs még ideiglenes lakcímem sem bpen)
2013. jan. 2. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi az, hogy nincs szabadságod?:O Amúgy meg szabad orvosválasztás van, így szerintem az lenne a legkézenfekvőbb, ha kinéznéd a mostani tartózkodási helyedhez lévő legközelebbi orvost, elmész hozzá a rendelési idejében, és megkéred, hogy mostantól legyen ő az orvosod. Ha túl sok betege van és azt mondja, hogy nem tud vállalni, akkor keress egy másikat a környéken. Na, ha ez megtörtént, akkor kérj tőle egy beutalót laborra és akkor már az oda legközelebbi helyre fog adni:) Én is nemrég váltottam háziorvost, nekem is így ment.

2013. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer én is jártam így. Előre megkérdeztem, hogy elfogadják-e a beutalót ha megyek, akkor azt mondták, hogy igen. Mikor végül elmentem a vérvételre, akkor húzták a szájukat, meg telefonálgattak össze-vissza, de a végén megcsinálták. Nekem ideiglenes lakcímem egyébként volt.
2013. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért nincs szabadságom mert jelenleg rengeteg a munka, és nem tudnák megoldani a helyettesítésemet. Igen kézenfekvőbb lenne, de az is egy ugyanolyan procedúra (átkérik a leleteimet, kórképeket, mert nem szokványos dolgot néznének a véremben) mintha most hazamegyek a vérvételre..:(
2013. jan. 2. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem tudom, hogy miért kértél labort, de amúgy az, hogy átkérjék a leleteidet, minden orvosi adatodat, manapság elég gyorsan megy. Annyi az egész, hogy bemész az általad kiválasztott orvoshoz, és ha azt mondja oké, onnantól kezdve már ő az orvosod, és neked nem kell foglalkoznod a papírjaiddal, mert ők ezt elektronikusan kérik el az előző orvosodtól, amit átküldenek és az asszisztens elvégzi ezt a munkát. Max. ha a jövendőbeli orvosod kéri, elviszed neki az eddigi leleteket, azok meg neked is meg kell, hogy legyenek! Azokat ő átnézi, lehet, hogy kérdezgetni is fog és ennyi.

2013. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!