Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most melyik a helyes újraélesz...

Most melyik a helyes újraélesztésnél?

Figyelt kérdés
Akár hány helyen olvasom szinte mindenhol más a menete: van ahol 30 kompresszió és utána 2 befúvás. Máshol 2 befúvás és utána 30 kompresszió. Melyik a helyes? Vagy teljesen mindegy hogy hogyan csinálom? Mert nem akarok emiatt megbukni EÜ vizsgán.
2013. jan. 15. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a kettő tök ugyanaz, úgyse egyszer csinálod meg.

Az EÜ vizsgán nekem nem igazán figyelték, hogy melyikkel kezdem (kompresszióval kezdtem egyébként), az előttem lévő csaj meg konkrétan nem tudta megcsinálni, mégis átmentünk mindketten.

Ha pedig "éles" a helyzet, az a lényeg, hogy csinálj valamit. Igazán nagy bajt pluszba nem tudsz csinálni.

2013. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2013. jan. 15. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Felnőttnél 30 nyomás, 2 befúvás. (Gyerekeknél/csecsemőknél kell befúvással kezdeni, viszont náluk már a kompressziók aránya is más.)

(De nyugaton már nem kell befúvás, csak kompressziók, mivel tanulmányok kimutatták, hogy laikusoknál túl sok idő megy el a befúvásoknál, és túl sokat áll emiatt a keringés, míg a folyamatos kompresszióknál minimális légcsere azért van a keringés mellett)

2013. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
01-15: A gyerek és csecsemőknél 5 befújással kell kezdeni nem 2-vel és utána jöhet a mellkaskompresszió
2013. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!