Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez mennyi normális, vagy...

Ez mennyi normális, vagy helyes a gyógyszertáros részéről, hogy más gyógyszerrel akarta helyetesíteni az orvosáltal felírtat?

Figyelt kérdés

Orvosom nagyon részletes körülírást adott az adott gyógyszeremről, amiért ez neke jó lesz, és más gyógyszerekkel ellentétben, ebben van egy összehúzódást elősegítő anyag-a migrénes fejfájásom miatt, mert ezek duzzanatok miatt fájnak-.

Odaadtam a receptet, és közli, hogy nincs olyan, de helyetesíthetem.. én pedig ragaszkodtam az orvosáltal megbeszélt gyógyszerhez.

Fogamzásgátlóról van szó..., ami szerintem nem olyan, mint egy fájdalom csillapító, hogy jó másik fajta is...

Mit gondoltok erről?

természetesen kértem, hogy, ha van rá mód, rendelje meg és elmegyek érte...


2012. ápr. 5. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárosnak az a dolga, hogy azonos hatóanyagú, de olcsóbb, vagy kéznél levő dolgot felajánljon, ha az sürgős, vagy a másik beszerezhetetlen.
2012. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez normális, mert a legtöbb embernek ugyanolyan jó a másik hasonló hatóanyagú gyógyszer is, és van, akinek az a fontosabb adott esetben, hogy rögtön meg tudja venni, esetleg hogy az a fajta olcsóbb, stb.

Az igen ritka eset, ha valakinek csak az az egy tipusú gyógyszer jó, de amint látod, ilyen esetben megrendelik.

2012. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az orvosom megvizsgált, tudja, miket szedtem, mi az amire érzékeny vagyok. Hogy lehet mégis "azonos" hatóanyagval helyetesíteni egy kifejezetten orvos által érthető okokból felírt gyógyszert? ennyit jelent egy fogamzásgtló felírása? mint egy fájdalomcsillapítójé?
2012. ápr. 5. 11:53
 4/13 A kérdező kommentje:

Számomra mindenesetre elég fura, hogy az orvosom aki 50 percet beszélt különböző készítményekről, mindenről, ami engem érint és az ember barátja... szóval egy idegen, egy gyógyszertáros-aki mondjuk ki, egy boltikereskedő-, ajánl MÁS gyógyszert vaktában!?

És lehet, hogy itt a gyógyszer, és hoztak, de nekem ez szinte hihetetlenül hangzik, hogy a fogamzásgátlót olyan nagy szigorúsággal kezelik, mint itt gyikon és az orvosok is! És ehhez képest, mint egy fájdalomcsillapítót, úgy kezelnek.

2012. ápr. 5. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvost, beszéld meg vele, hogy mit ajánlottak, és szedheted-e.
2012. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmi másról nincs szó, mint arról, hogy a helyettesítő gyógyszer neve más, mint amit az orvosoddal megbeszéltél, de a hatóanyag ugyanaz!

A különböző gyógyszergyárak által előállított termékeket másként hívják még akkor is, ha ugyanaz a hatóanyag.

Hozzáteszem: a gyógyszertárban még akkor is ajánlanak helyettesítőt, ha a felírt gyógyszerből is van, mert gyakran sokkal olcsóbb áron juthatsz hozzá ugyanahhoz a gyógyszerhez.

Van gyakorlatom, 10 féle gyógyszert szedek rendszeresen, és sokszor 6-700 Ft. különbség is van egy-egy készítmény között.

Azaz: nyugodtan fogadd el, amit a gyógyszertárban ajánlottak.

Ők tudják, mit mivel lehet helyettesíteni, mert a számítógépben is bent van, illetve nem az a jellemző, hogy valakinek csak ajánlanak valamit felelőtlenül.

2012. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, a gyógyszertáros NEM kereskedö, hanem egészségügyi képzettséggel rendelkezö valaki, ugyanis ahhoz, hogy ott dolgozhasson valaki, komoly képzésben kell részt vennie.

Másodszor a legtöbb esetben a betegeknek nem jelent semmi problémát, hogy azonos hatóanyagú gyógyszerekböl melyiket szedik, csak egész kivételes esetben van jelentösége.

2012. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A gyógyszertáros NEM TELJESEN MÁS gyógyszert ajánlott, hanem más néven forgalomba hozott, azonis hatóanyagú gyógyszert!!!!

Attól, hogy más márkaneve van, vagy másik gyárban készült, még nem más sem az összetétele, sem a hatása.

2012. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

ért a munkájához, de nem helyettesíti az orvost. az orvos látja tüneteket, ő vizsgál meg, ő az akinek az életemet akár a kezébe is adhatom, ha olyanról van szó.

Ez olyan, mintha barátnőmmel egyeztetném a hatóanyagokat a gyógyszereinknél és cserélnénk...

és akkor nem értem, miért kell orvoshoz menni? ha a gyógyszertáros ennyire képzet, elmondom neki a problémáim, tud ajánlani fogamzásgátlót?

és akkor kérdem én: az orvosom nagyon jól tudja, miért írta fel ezt, miért lehetne jó a másik?

a gyártók miért csinálnak milliónyit, ha ugyan azt tartalmazzák? 100 ft különbség van közöttük...

olvasta egy hosszabb elemzést a gyógyszeremről: és természetesebb anyagokból kéüszül, mint az olcsóbb, és ritkább pont ezért, de 6ezer helyett 6120 ft.... ha most az olcsóbbat választom már nem tettem jót... végül is: ki miben bízik, ki akinél a hiteleséget megkapja... orvos vagy gyógyszertáros?

2012. ápr. 5. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem értem min problémázol, mikor már többen leírták, hogy UGYANAZ a gyógyszer.

A patikus nem egy eladó, hanem szakképzett ember. Megtanulja az igen csak nehéz 5 éves egyetem alatt, hogy melyik gyógyszerben milyen hatóanyag van.


Teszem azt, a dokid felírt egy tablettát, aminek XY a neve és 20 mikrogramm etinilösztradiolt és 75 mikrogramm gesztodént tartalmaz.

Egy másik gyártó pedig gyárt egy tablettát, aminek ZZ a neve és ugyanaz van benne, tehát 20 mikrogramm etinilösztradiol és 75 mikrogramm gesztodén!!!


Nem bírálja fell az orvost, egyszerűen ad egy TELJESEN UGYANOLYAN készítményt más névvel.


Mellékesen megjegyzem, hogy migrén mellett leginkább semmilyen fogamzásgátlót nem kellene szedned.

2012. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!