Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ügyelet kihívásának megtagadás...

Ügyelet kihívásának megtagadása. Mit lehet mit nem?

Figyelt kérdés
Tegnap egész nap rosszúl voltam.Remegtem,fájt a fejem.Estére erős hányinger jött rám.Elmentem wc-re de utána mikor el akartam menni a mosdóhoz összecsúsztam.Erre a nővérem kihívta az orvosi ügyeletet.Megkérdezték mik a tünetek.Nővérem elmondta miket leírtam az előbb.Erre a z orvos annyit mondott hogy fektessenek le és adjanak egy aszpirint mert ez ebben a korban előfordulhat és ezért nem jön ki.Ez szerintetek szabályos eljárás volt így? Válaszokat előre is köszönöm. 27/f
2013. jan. 16. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom azt vágta le hogy valami elvonási tüneted van.

Az ügyeletnek pedig csak vész esetén kell kimennie, általában időseknél és gyerekeknél szoktak házhoz menni.

Amíg nem vagy élet-halál között, bizony a családnak kell bevinnie az ügyeletre.

Üdv Magyarországban!

2013. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha ragaszkodsz erőteljesen ahhoz, hogy kimenjen, akkor kimegy.

Viszont ha azt állapítja meg, hogy felesleges volt a kihívásuk, mert házi-kezeléssel is megoldható a dolog, és nem szükséges a kórházi ellátás, akkor a kiszállás költségeit megfizettetik veled keményen.

Ma már az indokolatlanul kihívott mentők költségét a hívóval fizettetik meg.

2013. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez simán lehet valami vírus, csak rosszul viselted. Ha ez megnyugtat, komolyabb problémákhoz is csigatempóban jönnek ki. Ennyire nem kell mindent felfújni. Van valami komolyabb bajod azóta?
2013. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Még örülhetsz, hoy egyáltalán mondott valamit. Nem szoktak kimenni, legfeljebb a mentők, ők kb. 1 óra alatt oda is érnek. Egyébként ha haldokolsz is, akkor is menj be az ügyeletre, és adj hálát, ha onnan se hajtanak el. Erre fizeted a TB-t, tudod.
2013. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"Tegnap egész nap rosszúl voltam."


Te magad írtad, hogy napközben sem érezted jól magad. Létezik háziorvos is, aki ha szükséges, könnyebben házhoz megy. Annak van rendelési ideje is.

Direkt hangsúlyozzák az ügyeletes dokik, hogy az ügyelet nem arra van, hogy otthon mérjenek vérnyomást és otthon adjanak aszpirint. Ha egész nap rosszul vagy, akkor rendelési időben intézz orvost, ne várd meg az estét vele. Az ügyelet az akut, hirtelen rosszullétekre van.

2013. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Érthető amúgy. Ha az egy szem ügyeletes orvos nyakába veszi a várost, hogy otthon keresse fel a pácienst, akkor mit csinál addig az a kb 30 ember a váróban?
2013. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Tavaly nyáron(amikor 40 fokok voltak) esett meg ez az anyósommal:

Szívbeteg,magas vérnyomása van,ráadásul egy vírustól is szenvedett.Egyik éjjel nagyon rosszul volt,átmentünk hozzá,szédült,ájulás közelében volt,fájlalta a szívét,40 fokos láz.Hívtam a mentőket,azt mondták telefonon,hogy nem súlyos,orvost küldenek.45 perc múlva ért ki(!!),adott neki injekciót majd azonnal a kórházat javasolta,és nem értette miért nem a mentők jöttek...Nem vártunk meg a mentőket,rögtön bevittük kocsival,majd egy hónapig bent volt,megműtötték stb..

Azóta én is teljesen fel vagyok háborodva,hogy lehet,hogy egy call-centeres dönti el mi probléma és mi nem

2013. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit mondok, hogy együtt tudok érezni, és engem is felháborít. Nagymamám pár éve halt meg, rákos volt, végstádium, és mikor nagyon nagy fájdalmai voltak a végén éjszaka, akkor kihívtuk az ügyeletet, hogy nem jönnek-e ki adni neki valamit, hogy ne szenvedjen annyira. Ügyelet közölte, hogy adjunk neki Cataflamot. Reggelre meghalt a mama.
2013. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!