Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás megtagadása? Te hogy...

Behívás megtagadása? Te hogy torolod meg?

Figyelt kérdés

2012. febr. 1. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Faképnél kell hagyni egy egyszerű sziával. Erre persze hanyatt-homlok rohanni fog hozzád, akkor nagyon nagyon meg kell dícsérni az okos buksiját:)))
2012. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a hanyatt-homlok rohanás nem megy, eljátszik inkább a többi kutyával, én ráérek.
2012. febr. 1. 22:04
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
Mármint ha nem megy oda hozzád ha hívod? Jézus ilyenről még nem is hallottam. Nagyon le lehetsz kakkantva a részéről vagy elég egy bamba kutyád van. Esetleg öreg vagy kölyök...De én ilyenről még nem hallottam. a kutyának a te hangodra akármi is az emelni kell a fejét és oda menni hozzád. Ezt csinálja egy hűséges kutya. Mm ha téged fogad el gazdájának. Az enyémet sose kellett hívni, mert mindig jön. Ha csak meghallja a hangomat 2 másodperc és ott ugrál a lábamnál. Olyan nincs hogy egy kutya nem megy hívásra. Az nevelési és hierarchikus hiba. Erélyesebben kell oda szólni és fel kelteni valamivel a figyelmét, és kivívni magadnak a tiszteletet. És itt nem a jutalomfalatokra gondolok, hanem valami határozott jelzésre. Nem a kutyádnak kell összeszedni magát, hanem neked.
2012. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem hallottál olyanról, hogy egy kutya nem megy hívásra? Akkor olvass el egy pár kérdést a gyakorin, itt naponta tesznek fel ilyen kérdéseket. Mindenesetre a leírásoddal nem megyek sokra, semmilyen konkrét infot nem tartalmazott, csak a te kutyádról leírást, ami most itt nekem abzsolút nem segít.
2012. febr. 1. 22:08
 5/22 Akiteki ***** válasza:
71%

Kedves 22:06. Akkor neked még nem volt északi kutyád. Nem mindenki németjuhász! :)

A husky szereti néha próbára tenni az ember türelmét. Nálunk ilyenkor visszakapja a 10 méterest és néhány napig gyakoroljuk a tanultakat.

2012. febr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
hát igen ha másik kutya van a környéken akkor ez nálunk is hiba szokott lenni... a vicces az egészben az, hogy amikor már mérgesebben/erélyesebben szólok rá vissza jön, megáll előttem 1-2 méterre (elkapni nem tudom még pont) és már sprintel is vissza a másik kutyához... szegénykém játszana, csak egy kutya se akar vele :D
2012. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%

22:06-os vagyok asszem.

Hát nem hallottam. Mármint de igen, a barátnőm öreg kutyájáról aki már nem hall de mondjuk magasból tojik is mindenkire. Nem német juhászom van, hanem valami tacskó jellegű terrierem. Van német juhász is, de azzal én nem szoktam foglalkozni.


De igen tartalmazott értelmeset. Például azt hogy legyél határozottabb és vívd ki a tiszteletét, mert eddig úgy tűnik, hogy nem te vagy az akire különösebben oda figyelne. Olyan nincs hogy egy kutya próbára teszi a gazdáját. Ott is a neveléssel van a probléma. Sokkal határozottabb kéz kell hozzá, mert igen egyes fajták hajlamosak elkanászodni, vagy úgy alapból nincs szükségük erős kötődésre és inkább járják a saját útjukat.

2012. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz -> lehetőleg mindig más távon megállítani és hívni.
2012. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2%
s kedves kérdező. Az hogy te mire akarsz odafigyelni a leírásomban az engem nem érint. Tudnám neked summázni a dolgokat, de nem akarok oktató könyv lenni. Az a könyvesboltokba is van jobbnál jobb.
2012. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%
Olyan tapasztalatot tudok írni, ami a vizsláknál működik. Elviszed az erdőbe, aztán amikor előreszalad vagy nem figyel, akkor el kell bújni és hívni kell! El fog szaladni előtted, és mikor olyan 20-25 méterre van, akkor megint hívni kell. Természetesen úgy kell helyezkedni hogy ismét elszaladjon előtted! Amikor már nagyon kétségbe van esve, akkor elő kell jönni. Ezt megismétled neki párszor, és megtanulja egy életre hogy a gazdája a látóterében kell hogy legyen. És innentől működik a behívás is! Jutifalival ne is próbálkozz!
2012. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!