Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy leszedés után mennyi...

Anyajegy leszedés után mennyi ideig kell hordani a kötést, vagy kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mert én nyáron szeretnék leszedetni egy nagyobb anyajegyet az arcomról hogy ne kelljen úgy suliba mennem. Mennyi ideig tart ez az egész begyógyulás meg ilyenek? már szeptembertől jó lesz??

2013. jan. 17. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress maszek bőrgyógyászt, aki lézerrel dolgozik. A férjemnek a fején volt egy elég nagyméretű, alig látszik meg a helye, egy halvány rószaszínes pötty van, ami pár hónap múlva eltűnik. Nincs vér, kötés stb. Még néhány helyen volt egy-két kisebb, az egészet megúsztuk 10 e. Ft-ból.
2013. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt kötése, de neki rendesen késsel műtötték ki, és összevarrták. Azt hiszem két hetet volt a nagy bumszli az orra tövében. De neki is szépen begyógyult.
2013. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz, vizsgáltasd meg magad, az úgysem árt sose, ő majd ad beutalót plasztikai sebészhez és ingyen leműtik az anyajegyeket.

Nekem egyszerre többet metszettek ki, öt napig voltak leragasztva a hegek, rá három hétre volt a varratszedés. Az egyik igen kényes területen, a melltartópánt alatt helyezkedett el, így folyamatosan irritálva volt, de nem adódott belőle problémám.

Én azt mondom, hogy a kimetszés jobb, mert a lézernél nem vágják ki az anyajegy gyökerét, ergo később vissza fog nőni a naevus, ráadásul nem is tesz jót az anyajegynek, ha "levágják".

2013. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ahha :) értem :D de meddig tart körübelül amig rendesen fog kinézni?? szóval értitek?? :D alapozóval eltudom takarni a pár nappal utána lévő heget?
2013. jan. 21. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem öt napig volt rajta kötés, de nem az arcomon volt, oda biztosan másmilyen tapaszt is raknak. Épp ma láttam a sebészeten egy férfit akinek az arcáról metszettek ki valamit, és vékony csíkkal volt leragasztva, nem volt ronda egyáltalán.


A heg biztosan megmarad valamennyire, a bőröd regenerálódásától függ, milyen gyorsan gyógyul be. 1-2 hónap amíg beáll a végleges alakja.

2013. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :D és mondjuk 1-2 hét után hogy fog kinézni?? piros lesz? vagy nagyon fog látszani hogy frissen szedték le??
2013. jan. 22. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek még csak néhány hetesek és picit pirosak még, de azt mondta a doki hogy a pirosság elmúlik és egy fehér csík marad utána. Majd meglátjuk :D
2013. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendeben :) köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 24. 16:19
 9/9 A kérdező kommentje:
és amikor elmentetek a bőrgyógyászhoz mennyi idő mulva adott idő pontot a leszedéshez?
2013. jan. 24. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!