Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek volt olyan másodfokú égése hogy a bőrt is leszedte az orvos?

Figyelt kérdés

#másodfokú égés #bőr leszedés
2012. nov. 4. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen. 10 éve leforráztam a lábam.
2012. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megírnád, légy szíves, hogy

- mekkora területen volt

- mivel és hogyan láttak el

- milyen gyakran kötöztek eleinte

- a sebed az első nap utáni napokban hogy nézett ki napról napra (az első héten)

Köszi szépen

2012. nov. 4. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Az égési sérülés lassan gyógyul ,nagy a veszélye a sebfertőződésének,ezrét bízd szakemberre!Egyébként 1-2 naponta(váladékozástól is függ) szokták kötni,Dermazin kenőcs,Betadine kenőcsöt használnak általában,mert puhán tartja,hámosít ,fertőzéstől óv.
2012. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem itthon látom el magamnak.

Csak a kezelések során ellentétes infókat kapok (már amikor egyáltalán mondanak valamit)

2012. nov. 4. 19:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen a sebellátás is néha ahány orvos annyiféleképpen mondják.A hám kb.3 hét alatt alakul ki+ha alatta az irharéteg is károsodott akkor az még pár nappal lassíthatja a gyógyulást.Elég hosszadalmas,kitartás!
2012. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ma milyen az ellátás, de akkor borzalmas volt.

Naponta kellett mennem taxival. Igaz, hogy mehettem volna mentővel is, de ahhoz naponta kellett volna a háziorvostól utalványt kérni. Azután várhattam volna, hogy mikor ér rá értem jönni vagy hazavinni. Így is 2- 3 órát vártam, mire sorra kerültem.

A nővér egyszerűen letépte a sebbe ragadt kötszert, bekente valamivel és újra kötözte. Otthon nem győztem bevenni a fájdalomcsillapítót.

Egy hét múlva hazajöttek a lányomék Németországból, és felháborodtak az ilyen kezelésen. Náluk a sebet kitisztítják,és olyan kötszerrel kötik be, amit nem kell cserélni. Alatta a seb szépen begyógyul.

Egy hét után egy házban lakó nővérke vállalta, hogy otthon átkötöz. Telefonált, hogy mikor tud jönni, és előtt át kellett áztatnom a kötést kamillás vízzel. Nem fájt a kötözés, és ő is fertőtlenítette a sebet, és újra kötözte.

Még évek múlva is sokszor éreztem fájdalmat a lábamban, ha megerőltettem.

2012. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az normális, hogy az élő sebrész napról napra csúnyább? (első nap bőr leszedés után rózsaszínes volt, második nap pirosas, harmadik nap még pirosabb és a széleken véres, negyedik nap már az egész seben véres részek voltak)
2012. nov. 4. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen az volna a normális ha fertőtlenítővel feláztatnák és utána jó vastagon bekenni,hogy ne tapadjon bele a géz.A várakozásról csak annyit ,hogy én a lányommal voltam nemrég sebészeten,nagyon vérző,nyílt töréssel.ismerősnek telefonáltam aki szólt az ott dolgozóknak,így eü. dolgozóként,protekcióval majd 3 óra alatt el volt látva a gyerek(fájdalomcsillapítás csak itthon volt,addig csillagszámlálás szegénynek)
2012. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem amit leírtál az a hámosodás miatt lehet ahogy szigetszerűen beindul a hámosodás.Az is normális hogy vérzik,váladékozik .Az égési seb a legrondábban gyógyuló sebek közé tartozik.Kitartás!
2012. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát remélem hogy azért és nem azért mert romlana az állapota.

Viszonyítási alapom csak nekem van, mert 2 naponta más van ügyeletben. Orvos csak az első 2 nap nézte meg, a többi már be se jött a kezelőbe hogy rápillantson a sebre. A 4 nap alatt 3 asszisztens látta, de legalább napról napra fejlődtek. Amikor bementünk nem volt orvos, az asszisztens meg tőlem kérdezte, hogy mit csináljon a sebbel. Második és harmadik nap egy másik asszisztens volt: kis gézdarabokat tett rá, így legalább a kötszer szálakat is külön kellett kiszedegetni. Harmadik nap mondta (kötözés után) hogy hátha majd a háziorvosnak lesz Dermazin krémje és akkor nem kell majd Betadine oldatot tenni a sebre. Ma ismét új asszisztens volt, előbb elszörnyülködött, aztán rákente a Dermazint (amit előző nap megvettem a gyógyszertárban) a nagy méretű gézre és azzal fedte be a sebet. Szerinte plasztikáztatni kellene.

2012. nov. 4. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!