Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi ideig tart egy MRi...

Mennyi ideig tart egy MRi vizsgálat? És mennyire hangos a gép? Eléggé pánikolok a szűk helyektől, nagy zajtól, a hajszárítót alig birom. Mennyire lesz gáz ez?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyira nem hangos, csak zúg. De ha összehasonlítom egy hajszárítóval, annál halkabb. Pár percig tart csak, ki lehet bírni. Becsukod a szemed, és lazítasz egyet.
2013. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában max 10-15 perc, teljesen elviselhető, a hajszárítónál jóval halkabb. Ne parázz rá, nem lesz gond,pár perc az egész. :)
2013. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer estem át ilyen vizsgálaton. Ne pánikolj, mert a gép nem bánt, nem ártalmas. Nekem a májamat nézték, nem tudom, más vizsgálat hogyan zajlik, s milyen hosszú, leírom a saját tapasztalatomat.


Első, hogy nem kell levetkőzni, de semmi fém nem lehet rajtad, mert nagyon szétveri a jelet. Olyan a hatása van a felvételre, mintha belevilágítanál egy a fényképezőgépbe.


A szerkezet valóban egy szűk cső, amelyben egy kereken guruló asztal van, arra kell felfeküdni. Én kaptam egy fejhallgatót, meg egy nyomógombos jelzőt.


A technikus egy szomszédos helységben ül, s üvegen át látja a gépet. A fejhallgatón keresztül tájékoztat, instruál. Nekem pl. egy ideig vissza kellett tartanom a lélegzetem.

Ha nem érzed jól magad, akkor megnyomod a gombot, s megszakítják a vizsgálatot, a kocsit kiküldi a csőből.

Kétszer voltam benne kb. 2x2 perc lehetett. A második menethez kaptam szuriban valami anyagot. Nem tudom mit, mi célt szolgált. Olyan vékony tűvel szúrtak, ha nem mondja nem is veszem észre. Aki utánam következet, nem kapott szurit, s csak egyszer volt a csőben.

2013. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, kontrasztanyagos vizsgálat volt, az első képen kontrasztanyag nélkül nézték az adott területet, a másodikon kontrasztanyaggal, gondolom az érrendszered vagy esetleg a tüdődet nézték.
2013. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, pár perc az egész...


De azt megkérdőjelezném, hogy halk...


Amikor nekem csinálták, kaptam fejhallgatót, amiben rádió szólt, de semmit nem hallottam belőle, mert a gép kattogása elnyomta.

2013. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!