Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az epilepsziások milyen...

Az epilepsziások milyen munkakörben tudnak elhelyezkedni? Vagy eleve megvannak bélyegezve?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 22:16
 1/3 anonim válasza:
Szia! Van esetleg olyan szakma ami érdekel és nagyon szìvesen csinàlnád? Ezt azért kérdezem,mert én is az vagyok és én minden àron ápolonő szeretnék lenni. De még vàrom az alkalmassàgi vizsgàlatot. Az egy verziò ha van olyanmunkakör ami érdekel egy pròbàt megér, hogy megpròbàld. De ha konkrétan nincs akkortleg pà viszont azt tanácsolom,hogy keress fel egy olyan szakembert aki ehhez ért. Esetleg pàlyavàlasztâs előtt àllsz? :-)
2013. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen egyikünk sem megbélyegezve! Aki ezt mondja, az nem ismeri valójában magát a betegséget és azt sem, aki ezzel él.

A munkakörnél a lényeg, amire figyelni érdemes:

- lehetőleg stressz mentes legyen

- fizikálisan ne erőltesd meg magad,

- kerüld a vibráló, villódzó fényeket

- de a monotonitást sem árt elkerülni.

Én 9 éves korom óta vagyok epilepsziás, most vagyok 24 éves. Letettem két szakmai vizsgát (OKJ-s mindkettő).

És jelenleg technikusi állásban dolgozok egy jó nevű cégnél. Nem tagadom, nekem is voltak rohamaim, meg vannak is. De mindemellett ugyanúgy el tudom látni a feladatomat, mint egy "egészséges" munkatársam. Mindez hozzá állás kérdése, semmi más. Nekem ez a módszer hozott igen pozitív eredményt ;)

2013. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Munkaköri szempontból minden olyanban elhelyezkedhet, aminél a betegség miatt saját vagy más testi épségét nem veszélyezteti súlyosan vagy életveszélyesen. Aztán a munkáltató vagy bevállalja az esetleges "munkahelyi baleseti kockázatot" vagy sem... A tünetekről mindenképp beszélni kell.
2013. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!