Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epilepsziások, ti milyen...

Epilepsziások, ti milyen gyógyszert szedtek? és mennyire segít?

Figyelt kérdés
A lányomnak kisrohamai vannak(nagyrohama sose volt, 13 évesen diagnosztizálták nála),Epiletam tablettákat kapott rá, de nem nagyom használ.Már felemelték a gyógyszeradagot is (500mg/napi 2-szer), de még mindig vannak rohamai, csak ritkábban. De azért aggódok. Mennyi ideig tartott, míg beállítanak egy gyógyszeradagot, hogy a beteg tünetmentes legyen?

2012. dec. 31. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én is az vagyok, nekem 3 éves koromba diagnosztizálták. Most már 18éves elmúltam :) Gyógyszert beállítani, hogy mennyi idő és hogy használni fog-e ezt a jó isten tudja(itt kisérleteznek az orvosok mert mindenkinek más-más használ).Én vimpatot(nem régi gyógyszer azt hiszem 2011-es gyógyszer,)szedek mert 4év után a trileptal felmondta a szolgálatot és egyik napról a másikra elkezdődtek de nekem nem ezek a nagy rohamok vannak hanem ilyen kisurgázásos (nehéz elmondani tehát mindegy) ,nem rángatózós. Plusz lamictal-t. Mind a kettő fajtát reggel -délben-este most tünetmentes vagyok 1-2hét mire beállították a gyógyszert és mondhatni hogy tünetmentes vagyok. Vimpatból 150-100-250et szedek lamictalból 100-100-150. De ez kb 10éves koromtól van így hál istennek ,hogy jobbá fordult ez a egész mert az előtt nagyon nehéz volt naponta vitt el mentő, nyarakat töltöttem kórházba,stb,stb. Most meg felnőttem, egyedül közlekedek lassan már fél éve,minden oké. Minden kezdet nehéz de előbb utóbb megoldódik tehát nem szabad feladni. Mikor én kicsi voltam nekem vagyis anyámnak azt mondták orvosok,hogy nagy valószínűséggel nem fogok javulni rosszabb lesz,és ha űgy gondolja anyuka adjon be egy speciális intézetbe tehát mindenféle hasonló dolgokat mondtak, senki nem bízott benne hoy egy idő múlva így "felépülök" majd úgymond most meg mindenki néz és ámul-bámul.. Ennyi lenne röviden :)
2013. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Örülök hogy jobban vagy. Hát a lányomnak ma volt az első nagyrohama, úgyhogy holnap újra orvoshoz viszem.Eddig olyan elbambulásszerű rohamok voltak, de csak pár másodpercig.Viszont ez a mai..., nagyon ijesztő volt nekem.köszi a választ, ezek szerint van remény :)
2013. jan. 10. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom milyenek egy pár százszor részesültem már benne. :D


Van remény ne add fel, és ha beállítják a gyógyszert nagyon jó eredményekkel kezelhető az epilepszia akár hosszú-hosszú évekig tartó rohammentességgel vagy végleg. De most már kitalálták ezt a agyi pacemakert(DBSÖ igaz még kísérleti státuszban nem sokat csináltak még de eredményes akiken megcsináltál. Lányod még nagyon fiatal fejlődik még sokat(az is lehet hogy kinövi) ,de ha mégsem akkor mire 18lesz bőven kiforrott állapotban lesz ez a műtét és akkor megcsinálják.Nekem is ez a tervem hogy megcsináltatom majd ha az orvos is tanácsolja hogy most már ajánlott mert kiforrott. És ami a lényeg hogy jó orvost válasszatok, mert volt pár orvos nekem is aki nem nagyon tudott kezelni.

2013. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a biztatást, nagyon jólesik.
2013. jan. 12. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen :D
2013. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!